Sparta začíná být nebezpečná i ze vzduchu. Může za to žolík Néstor?

Sparta začíná být nebezpečná i ze vzduchu. Může za to žolík Néstor?

Pětadvacetiletý španělský záložník Néstor Albiach se Spartou kvůli zranění neabsolvoval téměř celou letní přípravu a protože na šanci čekal marně i po uzdravení, zdálo se, že už na Letné nemá budoucnost.

Jeho poslední tři žolíkovské starty - v obou případech proti Baníku Ostrava a jednou proti Jablonci - však ukázaly, že se ho slavné "S" z Generali arény zbavovat nemuselo, ba naopak.

Bývalý hráč Dukly měl totiž prsty ve třech z posledních pěti branek Sparty a když je na trávníku (v sezoně 2017/2018 zatím odehráno 107 minut čistého času), je cítit.

Rodák z Valencie navíc svému klubu pomohl při zahrávání standardních situací, což se projevilo i ve dvanáctém kole. "Néstor šel do hry, protože umí zahrávat standardky, které nám po odchodu Vatajelua nešly a Biabiany na ně není expert. Chci podtrhnout, že to byl už čtvrtý gól ve třech zápasech, který jsme vstřelili po rohovém kopu, hodně na tom pracujeme. To je pro nás dobrý impulz," citoan Deník Sport kouče Andreu Stramaccioniho.

Jeho přínos ocenil i bývalý kolega z Dukly Lukáš Štětina. "Ví se o něm, že umí podržet balon, je v tom silný, rychlostně je na tom výborně, takže nám pomohl. Myslím, že tak by to mělo být u každého náhradníka, že by to měl po příchodu na hřiště zvednout," uzavřel šestadvacetiletý slovenský stoper, jenž prošel Nitrou, Prešovem i ukrajinským Metalistem Charkov.

V neděli se Sparta představí ve Zlíně, který je doma vyjma výpadku s Boleslaví silný. Že by už i s technickým Španělem v základu?

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.