Zbrojovka, Řecko, Líšeň. To je cesta univerzála Paška

Zbrojovka, Řecko, Líšeň. To je cesta univerzála Paška
ROZHOVOR

Jelikož se blíží konec podzimní části sezóny, sledujeme tabulku nejlepších střelců Moravskoslezské fotbalové ligy.  S náskokem pěti branek je na prvním místě Jan Silný a se stejným počtem branek na druhém místě Jan Simr a David Pašek. Třetí jmenovaný, neméně důležitý adept David Pašek prozradil jaký byl život se Zbrojovkou, jak se vypořádal s odchodem a jak se cítí ve třetí lize.

David Pašek je brněnský odchovanec a svou první šanci v Á-týmu dostal v říjnu 2008. Své jisté místo měl v áčku od roku 2010. "Ve Zbrojovce jsem byl osm let co se týče Á-týmu, jinak od nějakých deseti let, takže ten klub znám hodně dobře," vzpomíná na své začátky v Brně. V roce 2016 přišel zlomový podzim, po kterém musel udělat rozhodnutí a přestoupil v zimě do Karmiotissa (Kypr). "Odchod jsem hodně těžce zkousával, protože si myslím, že jsem nebyl horší než ti hráči co přišli," rekapituluje svůj odchod. "Ale přišel nový trenér a dovedl si svoje hráče, ti samozřejmě dostávali více prostoru," dodává Pašek.

Dvou poslední sezónu ve Zbrojovce Brno si rozhodně do těch úspešných nezapíše. Na podzim roku 2016 nastoupil v sestavě Zbrojovky pouze jedinkrát a vítězný pokřik s jeho vedením zazněl pouze dvakrát. Čím se rozhodně může pyšnit je Mistrovský titul Jiniorské ligy 2012/2013 za Zbrojovku.

Zajímavou zkušenost mu přinesl Kypr. "Co se týče Kypru, tak to bylo pro mě něco nového. Odkopal jsem prakticky celý život ve Zbrojovce, ale určitě zajimavá zkušenost. Poznal jsem nové lidi a trochu jiný fotbal. Lepší vstup do nového mužstva si ani přát nemohl, v prvních dvou zápasech vstřelil dvě branky. "Po této stránce jsem to měl lehčí,"dodává.

"Řecký fotbal se zdál více otevřený a v zápase padalo více gólů. Kyperská liga má 5 top mančaftů a potom je zbytek. Po taktické stránce to bylo horší jak u nás," hodnotí fotbal v zahraničí.

Za půlroční působení na Kypru se David stihl zranit. "Naštípnul jsme si lícní kost, takže jsem musel hrát v masce," vzpomíná na své zranění na ostrově.

Osmadvacetiletý univerzal je nejlepším střelcem třetiligového mužstva a celkově je na druhém místě spolu s Pavlem Simrem z Velkého Meziříčí. Na prvního střelce Jana Silného ztácí 5 branek. Na co rozhodně rád vzpomíná úspešný střelec, je zápas v drese Zbrojovky proti pražské Spartě. "Tenkrát jsme vyhráli 3:2 a definitivně jsme se zachránili v lize a Sparta přišla o titul," vzpomíná na úspešné ligové utkání. V tomto utkání rozhodl právě David Pašek, když vstřelil třetí branku brněnského týmu.

Brněnský univerzál má na kontě 100 zápasů a 9 branek v 1. lize. Šestadvacet utkání a 1 gól v druhé lize. Nyní působí ve třetiligové Líšni, která je po 13. kole na páté příčce. "Když jsem se vracel z Kypru, představoval jsem si, že budu hrát někde výš, ale takhle to dopadlo," ohlíží se za třetiligovou nabídkou. "Jsem v Líšni, kde jsem prakticky začínal a jsou tu v pohodě lidi," pochvaluje si působení ve třetiligovém mančaftu.

Zápy prohánějí favority ČFL. Na náš fotbal se dá dívat, těší gólmana, který kryl záda Blažkovi