Jankův gól Spartě k výhře nestačil, šlágr ovládla Plzeň

Sobotní zápasy nejvyšší české ligy rozhodně nenudily. K vidění byl fantastický obrat pražské Dukly, několik červených karet, výhra trápící se Jihlavy nebo souboj Baníku s Mladou Boleslaví. V neděli se do akce dostala Sparta, které ale nepomohl k výhře ani první ligový gól Marca Janka. Po dvou porážkách poté zabrala Jablonec, doma porazila Brno nejtěsnějším rozdílem.

Pražská Dukla sice ke konci poločasu inkasovala a po pauze se náskok hostující Karviné zvětšil na 2:0, zápas však nevzdala. Brzy snížil Preisler a nejzajímavější byl konec zápasu. V 85. minutě vyrovnal Holenda a pověstný comeback byl blízko. Minutu před koncem základní hrací doby dokonal senzaci Holík a Karviná navzdory dvougólovému náskoku odjíždí z hlavního města bez bodu.

Poslední tým ligy, Vysočina Jihlava, se z šestnáctého místa díky výhře nad Libercem posunula na klidnou třináctou příčku. Na Vysočině bylo rozhodnuto už v poločase, dvěma rychle po sobě jdoucími trefami zápas rozhodl domácí Záviška.

I v Ostravě bylo brzy po zápase. Skóre se naposledy změnilo už ve čtrnácté minutě, kdy hostující Mingazov po asistenci Mebrahta vstřelil jedinou branku zápasu, která rozhodla o výsledku Baník Ostrava - Mladá Boleslav 0:1.

V Teplicích to byla jednoznačná záležitost. Skóre otevřel ke konci poločasu Fillo a Teplice se po trpělivém dobývání slovácké branky dočkaly dalších dvou odměn, dvě branky totiž ve druhé půli vstřelil David Vaněček.

V zápase Bohemky s Olomoucí padl první gól v 37. minutě, kdy se trefil Jakub Plšek. V úplném závěru prvního poločasu neproměnil penaltu domácí Kabajev. V 68. minutě srovnal skóre Martin Hašek a jelikož se do konce zápasu nic zásadního nestalo, rozešly se týmy remízou.

Jablonec v neděli zabral a po dvou prohrách získal všechny body doma proti Brnu. Rozhodl o tom již ve čtvrté minutě záložník Jaroslav Zelený. Po půlhodině mohl zvýšit skóre Stanislav Tecl, nedokázal ale proměnit pokutový kop.

Od čtyř hodin poté nastoupil Zlín proti Spartě a lépe začali domácí. V 15. minutě sklepl Diop míč pro Traorého, který následně vysunul Ekpaie. Ten vypálil k pravé tyči a Dúbravka na jeho pokus nedosáhl.

Brzy ale bylo srovnáno, ve 24. minutě si vzal na starost přímý kop kapitán Josef Šural a míč nádherně zatočil do pravé šibenice. Šural tak potvrdil svou skvostnou formu a dal poločasu výsledek 1:1.

Ve druhé půli byli aktivnější hosté, Costa ale hlavičkou domácí obranu nepřekonal a lépe si nevedl ani střídající Janko, kterému rána ideálně nevedla. Jenže nakonec Sparta dokázala udeřit, v 79. minutě po rohovém kopu skóroval Marc Janko. Tomu míč hlavou přiklepl Šural, který předtím svedl hraniční souboj s Traorém.

Janko se ale radovat mohl, vůbec ze své první ligové branky v Česku. Ta ale tři body nezajistila, jelikož v poslední minutě přišel nákop Gajiče a volej Adnana Džafiče. Zlín tak doma remizoval se Spartou 2:2.

Dukla Praha - Karviná 3:2 (0:1)

Branky: 62. Preisler, 85. Holenda, 89. Holík – 38. Panák, 55. Budínský
Žluté karty: 54. Djuranović, 90+2. Brandner – 30. Šisler, 73. Lischka, 82. Eismann
Domácí: Rada – Preisler, Holek, Jiránek, Podaný – Milošević (62. Holík), Bílovský, Tetour – Schranz (46. Djuranović), Holenda, Koreš (75. Brandner), trenér: Hynek
Hosté: Berkovec – Štepanovský, Janečka, Lischka, Vondra – Budínský, Šisler – Moravec, Panák (76. Ramírez), Kalabiška (80. Eismann) – Wágner, trenér: Weber
Rozhodčí: Pechanec – Moláček, Kubr
Diváci: 1626

Jihlava - Liberec 3:1 (3:1)

Branky: 6. Krejčí, 36. a 38. Záviška – 24. Graiciar
Žluté karty: 23. Keresteš, 41. Krejčí , 49. Vaculík – 27. Potočný, 80. Karafiát
Červené karty: 85. Potočný (Liberec) (druhá žlutá karta)
Domácí: Hanuš – Nový, Tlustý, Krejčí, Keresteš – Vaculík (80. Zoubele), Záviška – Fulnek, Dvořák, Popović (86. Daníček) – Ikaunieks (90+2. Urblík), trenér: Kopecký
Hosté: Kolář – Coufal, Kúdela, Karafiát, Kerbr (84. Voltr) – Bosančić, Kulhánek, Potočný – Ševčík (72. Folprecht), Graiciar, Hybš (59. Pulkrab), trenér: Trpišovský
Rozhodčí: Marek – Pochylý, Dobrovolný
Diváci: Bude doplněno

Ostrava - Mladá Boleslav 0:1 (0:1)

Branky: 14. Mingazov
Žluté karty: 57. Sus, 85. R. Hrubý – 64. Přikryl, 72. Takács, 73. Agajev
Červené karty: 75. Agajev (Mladá Boleslav)  (druhá žlutá karta)
Domácí: Šustr – Pazdera, Pokorný, Azackij, Morgan – Šindelář (63. Mičola) – Sus (74. Poznar), Hrubý, de Azevedo, Stáňa (46. O. Šašinka) – Baroš, trenér: Kučera
Hosté: Agajev – Pauschek, Chaluš, Magera, Fleišman – Takács, Rada – Přikryl (77. Vejmola), Mingazov (69. Chramosta, 90+5. Levin), Fabián – Mebrahtu, trenér: Uhrin ml.
Rozhodčí: Berka – Pelikán, Horák
Diváci: 5 505

Teplice - Slovácko 3:0 (1:0)

Branky: 35. Fillo, 52. Vaněček, 75. Vaněček
Žluté karty: 89. Hyčka – 14. Divíšek, 77. Navrátil, 88. Hofmann
Domácí: Diviš – Vondrášek, Šušnjar, Jeřábek, Krob – Soungole (62. Trubač), Král – Kučera, Fillo (50. Hyčka), Rezek (87. Šup) – Vaněček, trenér: Šmejkal
Hosté: Daněk – Juroška, Hofmann, Šimko, Divíšek (63. Reinberk) – Šumulikoski, Machalík (84. Sadílek), Daníček (57. Rezek), Navrátil, Havlík – Zajíc, trenér: Kordula
Rozhodčí: Zelinka – Hájek, Koval
Diváci: 3 252

Bohemians - Sigma Olomouc 1:1 (1:0)

Branky: 68. Hašek - 37. Plšek
Žlutá karta: 23. Šmíd
Domácí: Fryšták – M. Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič – Reiter (26. Kabajev, 82. Tetteh), Jindřišek (C), M. Hašek, Vaníček (78. Bartek) – Mašek – Nečas
Hosté: Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek (C) – Zahradníček (78. Hála), Houska (89. Obročník), Kalvach, Falta – Plšek – Chorý (75. Texl)
Rozhodčí: Julínek - Blažej, Hrabovský

FK Jablonec - Zbrojovka Brno 1:0 (1:0)

Branka: 4. Zelený
Žluté karty: Trávník - Polák, Lutonský, Melichárek, Kijanskas, Fortes
Domácí: Valeš - Holeš, Pernica, Hübschman, Hanousek - Jovovič (67. Diviš), Kubista, Trávník, Zelený - Doležal (71. Mihálik), Tecl (88. Janetzký). Trenér: Klucký.
Hosté: Melichárek - Vraštil, Kijanskas, Pavlík, Jablonský (87. Gomes) - Pilík, Kratochvíl, Polák, Škoda, Lutonský (46. Fortes) - Koné. Trenér: Pivarník.
Rozhodčí: Orel - Wilczek, Kříž
Diváci: 2083

Fastav Zlín - Sparta Praha 2:2 (1:1)

Branky: 15. Ekpai, 90.+1 Džafič - 24. Šural 79. Janko
Žluté karty: Gajič, Traoré - Frýdek, Vatajelu
Domácí: Dostál - Kopečný, Bačo, Gajič, Bartošák - Ekpai (68. Džafič), Janíček (66. Hnaníček), Traoré, Jiráček, Mehanovič (80. Železník) - Diop. Trenér: Páník.
Hosté: Dúbravka - Karavajev, Hovorka, Štetina, Costa - Mavuba, Frýdek - Biabiany (73. Janko), Néstor (73. Sáček), Vatajelu (87. Mandjeck) - Šural. Trenér: Stramaccioni.
Rozhodčí: Proske - Kotík, Pospíšil
Diváci: 5492

Viktoria Plzeň - Slavia Praha 1:0 (0:0)

Branka: 79. Kolář.
Žluté karty: 30. Hájek – 45+2. Bořil, 51. Van Buren.
Domácí: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Limberský – Hořava (84. Živulić), Hrošovský – Petržela (62. Zeman), D. Kolář, Kopic – Krmenčík (88. Řezníček).
Hosté: Laštůvka – Bořil, Jugas, Deli, Sobol – Ngadeu, Rotaň (71. Stoch) – Van Buren (80. Necid), Hušbauer, Zmrhal (60. Sýkora) – Milan Škoda.
Rozhodčí: Příhoda – Nádvorník, Paták.
Diváci: 11 640.