Vrba ještě o titulu mluvit nechce, Šilhavý čekal, že se tým sladí dříve

Vrba ještě o titulu mluvit nechce, Šilhavý čekal, že se tým sladí dříve
OBSAHUJE OHLASY

Velký šlágr kola před koncem podzimu sehrály vedoucí týmy tabulky Viktoria Plzeň a Slavia Praha. Západočeši potvrdili úchvatnou formu a zápas ovládli díky brance Daniela Koláře. Jejich náskok v tabulce na Slavii už činní 14 bodů. Přesto Pavel Vrba o titulu ještě mluvit nechce.

„Chci pochválit soupeře, který zde hrál opravdu dobře, bylo patrné, že se střetla dvě mužstva, která chtějí hrát o titul. Pro nás je to obrovský úspěch. Chci poděkovat hráčům, kteří to zvládli organizačně tak dobře, že se nám to vrátilo v podobě branky a vítězství. Z tohoto pohledu je to asi náš nejlepší podzimní zápas,“ hodnotil zápas trenér Vrba.

I přes jasnou dominanci Plzně v průběhu celého podzimu se ale bývalý kouč národního týmu zdráhá mluvit o tom, že jeho tým už má titul víceméně v kapse. „Hraje se ještě o jednapadesát bodů, na druhou stranu čtrnáct bodů na Slavii je náskok, který jsme ani nevěřili, že bychom mohli po třináctém kole mít. Na jaře se může stát cokoliv, oslavovat nyní titul, je nesmysl,“ upozornil na oficiálních stránkách Viktorie.

Trenér poražených Jaroslav Šilhavý litoval, že jeho tým si počínal ve finální fází poněkud těžkopádně. „Plzeň byla ve finální fázi lepší než my, naše řešení akcí bylo mnohdy komplikované. Měli jsme špatné řešení protiútoků. V první půli jsme si vytvořili dvě velice dobré příležitosti, ale neproměnili jsme je. Chtěli jsme vyhrát, nechtěli jsme uhrát remízu, ale jít za výhrou. Dali jsme tam další útočníky, ale dostali laciný gól, kterým jsme prohráli. Závěrečný nápor přišel vniveč, bylo to v křeči, byli tam dva vysocí útočníci, ale centry nebyly ideální,“ konstatoval Šilhavý.

Kouč „sešívaných“ se vyjádřil i o celkové koncepci, jakou klub na začátku sezony zvolil. „Chtěli jsme posílit tým, jít do Evropy. Chtěli jsme zkušenější hráče, teď s nimi pracujeme a představoval jsem si, že se to sladí dřív. Bohužel se tak nestalo,“ citují oficiální stránky klubu 56letého dvojnásobného mistra České ligy.

Ve Slavii už příliš nepočítají, že by mohli Plzeň na jaře dohnat, což potvrdil i gólman Jan Laštůvka. „Vůbec jsme o Plzni nepřemýšleli, ale vyhrát jsme samozřejmě chtěli. I kdybychom dnes vyhráli, tak je to pořád osm bodů. My jsme se chtěli dívat hlavně na sebe,“ řekl.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.