Králův Dvůr se blýskl parádním obratem v ČFL. Vstali jsme jako bájný Fénix, září kouč Sabou

Králův Dvůr se blýskl parádním obratem v ČFL. Vstali jsme jako bájný Fénix, září kouč Sabou
OBSAHUJE OHLASY

Nejzajímavější příběh uplynulého kola v České fotbalové lize napsali hráči Králova Dvora. Tradiční účastník třetí nejvyšší soutěže zaujal tím, že se nevzdal ani v momentě, kdy to s ním vypadalo hodně špatně. Výsledkem byl parádní obrat na půdě Brozan. Celek od Berouna prohrával ještě v 68. minutě 0:2, poté ale třemi góly v rozmezí pouhých čtrnácti minut skóre dokonale otočil a odvezl si všechny body.

První poločas v Brozanech, to byly hlavně souboje domácích Bendy a Chukwumy s králodvorským gólmanem Jiřím Krčkem. Tentokrát příbramských odchovanec svůj tým ještě od inkasovaného gólu dokázal uchránit. „Po změně stran jsme se herně zvedli a v době, kdy jsme byli na míči lepší, jsme paradoxně dostali dva góly,“ naznačil kouč Králova Dvora Jiří Sabou další průběh zápasu.

Nejprve v 63. minutě nigerijský kanonýr Chukwuma šikovně přehodil padajícího Krčka a svou dvanáctou trefou v sezoně potvrdil roli nejlepšího střelce soutěže. Uběhlo dalších pět minut a Slanička poslal z trestného kopu Brozany do dvougólového vedení.

S Cábelíky, jak se hráčům Králova Dvora přezdívá, to vypadlo bledě. „Musím se přiznat, že po druhém gólu už jsem příliš nevěřil, že bychom mohli zápas otočit. Tajně jsem doufal alespoň v remízu,“ přiznal pro eFotbal.cz brankář Krček. „Můj táta po druhém gólu dokonce odjel domů,“ prohodil Martin Kraus.

Chtěli ho v Anglii, teď válí v Králově Dvoře. Není důvod ke změně, hlásí brankář Krček

Pomohlo bleskové snížení

Svého rozhodnutí musel pořádně litovat. Neviděl totiž, jak jeho syn nastartoval dokonalý obrat Králova Dvora. V 70. minutě vymetl útočník se zkušenostmi z nejvyšší soutěže šibenici brozanské svatyně a o dalších pět minut později jeho přetažený centr zapadl až k zadní tyči – 2:2. A to ještě nebylo vše. V 84. minutě završili Cábelíci dokonalý obrat zásluhou Jana Matase. Domácí tým v čele s trenérem Jiřím Němcem, vicemistrem Evropy z roku 1996 , tak nakonec zůstal bez bodu.

„Bylo štěstí, že se nám podařilo rychle snížit na rozdíl jednoho gólu, okamžitě nás to vrátilo do zápasu. O výhře se nikomu z nás ani nesnilo,“ má jasno Kraus, který hrál i za Bohemians či Příbram. „Možná nám trošku pomohlo i štěstí, ale spíše jsme cítili, že už nemáme co ztratit. Šli jsme za tím a vyšlo nám to perfektně,“ dodal k vítěznému utkání brankář Krček.

A jak parádní obrat svých svěřenců okomentoval jejich trenér a někdejší dlouholetý ligový hráč Jiří Sabou? „Vstali jsme jako bájný Fénix z popela a nakonec jsme si odvezli domů tři body. Cením si toho, že jsme utkání nezabalili a hráli až do konce. Všichni hráči utkání odpracovali a ukázali velký charakter, za to před svým týmem smekám,“ chválil kouč Cábelíků.

Cíl pro závěr podzimu? Šest bodů

Králův Dvůr se po cenné výhře v Brozanech drží dál na čtvrté příčce, na které zakončil loňskou sezonu. Do konce podzimní části čeká na středočeský celek ještě domácí zápas se Štěchovicemi a boj na půdě nováčka z Čížové.

„Bodově se nám zatím daří, do závěrečných zápasů půjdeme s touhou získat šest bodů,“ hlásí odhodlaně Kraus, se sedmi góly nejlepší střelec týmu. „Je ale fakt, že každý zápas je těžký a jen postaveni v tabulce zápas nevyhrává. Budeme chtít navázat na naši hru z předchozích zápasů a doufám, že posbíráme co nejvíc bodů,“ dodal jeho spoluhráč Krček.

Podniká a hraje ČFL. Návrat do ligy? Láká mě meta 200 zápasů, ale už to moc nevidím, tuší Volešák

VÍCE O ČFL NAJDETE ZDE