Dúbravka: Když se nedaří věci, na nichž Sparta v minulosti stála, je třeba sklopit hlavy a jít na krev

Dúbravka: Když se nedaří věci, na nichž Sparta v minulosti stála, je třeba sklopit hlavy a jít na krev

Viktoria naposledy v rámci tuzemského rybníku prohrála v dubnu a jejím posledním přemožitelem je Sparta. Ta však v rozběhlé sezoně ztrácí na lídra již 17 bodů, což se jeví notně nedostižně.

"Plzeň táhne suverénní sérii, ale ta jednou musí skončit. Důležitější ale bude, abychom si i my připsali podobně pozitivní šňůru. Výsledkovou i výkonností. V posledním kole jsme ztratili další dva body, byť jsme měli na dosah všechny tři. Opět jsme ale inkasovali v posledních minutách," vrátil se k poslednímu vystoupení ve Zlíně brzy osmadvacetiletý brankář Martin Dúbravka.

Minulý měsíc se slavnému "S" po dlouhých 39 letech stalo, že už nebyla ve hře v žádném z pohárů. "Samozřejmě je to naprd. Sparta má v lize i pohárech nejvyšší ambice. Souhlasím s Pepou Šuralem, že takto špatný začátek klub ještě asi neměl. Je třeba ale podotknout že se nastavil nový model, který potřebuje čas. Rozumím, že lidé chtěji vidět výsledky okamžitě, ale tak to ve fotbale nefunguje. Byli bychom naivní, kdybychom tvrdili, že okamžitý úspěch přinesou jen nákupy hráčů. Mužstvo ale ukazuje i dobré prvky, chybí mu jen konzistentnost," pokračoval na webu sport.sk bývalý strážce svatyně Žiliny, Esbjergu či Slovanu Liberec.

Že by si Janko, Mavuba a spol. přišli jen vydělat a dohrát kariéru? Podle Kadlece je to blbost

Řeči o špatném klima v kabině a s tím spojenými herními i výsledkovými výkyvy slyšet nechce. "V kabině máme víe národností - my Čechoslováci držíme možná víc pospolu Není mezi námi jayková bariéra, legionáře se snažíme přijmout co nejjednodušeji. Pomáhá nám v tom i realizační tým. Nemyslím si, že by kabina nefungovala, že bychom měli rozbroje. Jsme nově vytvořené mužstvo a zvykáme si na sebe. Trenér Stramaccioni se snaží týmu vnuknout svou herní tvář, abychom byli na hřišti dominantní. Každý jednotlivec chce se Spartou dosáhnout úspěchy, ale bez týmového duchu to nepůjde," doplnil konkurent veterána Davida Bičíka.

Na konci léta se jeho krajan Lukáš Štětina vyjádřil v tom smyslu, že cizinci nepřišli do české metropole makat a že jestliže se dá tolerovat špatný výkon, lehkovážnost už nikoliv. Jak to vypadá v letenské Generali aréně v současnosti? "Když se nedaří věci, na nichž Sparta v minulosti stála, je třeba sklopit hlavy a jít na krev. Souhlasím s Lukášem,, že bychom někdy měli jít až za hranice svých možností. Nebudu konkretizovat, někteří hráči nepřišli v ideálním rozpoložení. Důležitéje, že se zlepšujeme. Stejně tak mezilidské vztahy v kabině. Do týmu dorazilo mnoho nových hráčů, vždy chvíli trvá, než se vytvoří přátelské vztahy a vazby. I když nás hodně lidí kritizuje, boj o titul nevzdáváme," překvapil stránkami sport.sk citovaný svěřenec italského kouče Andrey Stramaccioniho, jehož tým se po repre pauze představí na domácí půdě proti Vysočině Jihlava.

Zatím je na nás vidět, že si na hřišti nerozumíme, tvrdí Frýdek. Případný přestup nechává na zimu