Mají moc a stojí za miliardovými přestupy. 5 nejvlivnějších světových agentů

Mají moc a stojí za miliardovými přestupy. 5 nejvlivnějších světových agentů

Evropské kluby jsou v posledních letech svolné k utrácení obrovských částek za vysněné posily. Ty největší hvězdy patří mezi nejlépe placené sportovce planety. Výraznou roli v tomto ohledu hrají agenti. Mají velkou moc a právě oni stojí za těmi největšímu přestupy. Pokud máte pod svými křídly hráče světové extratřídy, můžete si říct prakticky libovolně vysokou částku. Příkladem budiž rekordní přestup Neymara do PSG nebo přesun Paula Pogby do Manchesteru United. Agenti jsou zkrátka nedílnou součástí dnešního fotbalu. Podívejte se na žebříček pěti nejvlivnějších z nich.

Mino Raiola

O tomhle chlapíkovi se toho napsalo a namluvilo dost loni, kdy stál za v tu dobu nejdražším přestupu ve fotbalových dějinách. Svou největší hvězdu mezi klienty Paula Pogbu prodal z Juventusu do Manchesteru United. Vedení „Rudých ďáblů“ za francouzského středopolaře vysázel astronomických 105 milionů eur! Holanďan, který se narodil v Itálii, začal s prací agenta v 90. letech a jedním z jeho prvních klientů byl i Pavel Nedvěd, kterého dostal ze Sparty do Lazia a poté až do slavného Juventusu, či Zlatan Ibrahimovič, když byl ještě v Ajaxu. Právě Raiola stál za jeho vzestupem a domlouval mu angažmá v Barceloně, Interu či United. Pod křídly má ovšem ještě několik dalších velkých hvězd. Bezpochyby jeden z nejvlivnějších agentů.

Největší hvězdy mezi klienty: Zlatan Ibrahimovič, Paul Pogba, Romelu Lukaku, Blaise Matuidi, Henrik Mchitarjan, Marco Verratti
Celkový počet zastupovaných hráčů: 55
Agentův výdělek z provizí v roce 2017: 37,5 milionů eur