Musíme k zápasům přistupovat důsledně. Tohle nás jinak potká i v lize, varuje Vrba

Musíme k zápasům přistupovat důsledně. Tohle nás jinak potká i v lize, varuje Vrba

Závěrečný hvizd určil v Plzni dalšího postupujícího v MOL Cupu. Překvapivě se jím stalo Slovácko, které dokázalo v prodloužení uspět s papírově silnějším týmem ze západu Čech. Po zápase zavládl v táboře domácích zklamání i rozčarování nad předvedenou hrou. Kouč Pavel Vrba měl hráčům v kabině vyčítat.

Tým z Uherského Hradiště Viktoriány zaskočil a ve druhém poločase dokázal srovnat a v čase navíc ještě strhnout vítězství na svou stranu. „Nepostoupili jsme, což je rozhodně špatně. Slovácko působilo fotbalovějším dojmem a zaslouženě jde dál. Je to pro nás velká kaňka na vstupu do sezóny,“ prohlásil po zápase evidentně rozhozený Vrba.

Díky reprezentační přestávce musel postavit hráče, kteří jindy sedí na lavičce náhradníků. „Dnes nastoupili hráči, kteří tolik nehrávali. Bylo vidět, že na tom, co se týká souhry, nejsou úplně nejlépe. Soupeř dobře kombinoval, byl důraznější, důmyslnější a zkrátka nás fotbalově přehrál,“ hodnotil utkání.

V Čechách panují zvěsti, že některé kluby domácí pohár podceňují, toto však v případě Plzně platit nemělo. „Je to soutěžní utkání, mistrák. Všichni hráči musí vědět, že svými výkony si utváří pozici do budoucna a my na to musíme nějak reagovat. Pokud k tomu zápasu nepřistoupíme důsledně a se snahou odvést na hřišti maximum, můžeme v lize prohrát s kýmkoliv. Na druhou stranu i naše sestava bude poněkud jiná,“ dodal kouč západočeské Plzně.