Olomouc se pomalu loučí se svým elitním střelcem. Kdo hází Chorému lano?

Olomouc se pomalu loučí se svým elitním střelcem. Kdo hází Chorému lano?

Zimní přestupové okno se kvapem blíží a také české kluby přemýšlí, koho v ligové přestávce povolat do svých řad. Západočeská Plzeň má údajně v merku útočníka Olomouce Tomáše Chorého, který by mohl velmi brzy do područí kouče Pavla Vrby zamířit. Tvrdí to alespoň Olomoucký deník, který považuje transfer za hotovou věc.

Dvaadvacetiletý kanonýr dovedl klub z Hané v minulé sezóně z druhé ligy mezi tuzemskou smetánku a patřil mezi nejlepší střelce. Letos se mu tolik nedaří, ale zkušenosti nasbíral třeba i na evropském šampionátu jednadvacítek v Polsku. O zájmu Slavie či Plzně se hovořilo již v létě, ale nyní se zdá, že druhý jmenovaný dotáhne svůj záměr do zdárného konce.

„Mohu říct jen to, že nás dosud nikdo s žádnou konkrétní nabídkou neoslovil,“ prohlásil sportovní manažer Sigmy Ladislav Minář, ale i on se obává, že o svého klíčového hráče brzy přijde. Jediným otazníkem je den, kdy se tak stane.

Chorý v létě podepsal v Olomouci novou smlouvu, která zahrnuje výstupní klauzuli na dvacet milionů korun, což pro Plzeň nebude problém uhradit. Sigma na zajímavou sumu zcela jistě uslyší, i když během podzimu živí naděje, že se po sezóně podívá do bojů o pohárovou Evropu. Možností je i odkup s tím, že by zbytek sezóny odehrál u současného chlebodárce na hostování.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.