Paříž nechápe, Real nabízí dva hráče za Neymara

Paříž nechápe, Real nabízí dva hráče za Neymara

Real Madrid má skutečný zájem o Neymara, který se v létě stal nejdražším hráčem historie fotbalu, když přestoupil za 222 milionů eur z Barcelony do PSG. Vedení Realu Madrid nabízí Paříži za tohoto Brazilce Garetha Balea a Toniho Kroose, neboť pokud by chtěl Real koupit Neymara přímo, musel by nabídnout až 400 milionů eur. 

O celé věci informoval jako o naprosto ověřené španělský deník Don Balon, který byl jedním z prvních, kdo přišel s informací, že Neymar odchází do PSG za 222 milionů eur. Neymar by se tedy v Paříži příliš neohřál a obratem zamířil zpět do Španělska. Součástí informace je spekulace, že na příchod hráče zpět do La Ligy má velký zájem Španělská fotbalová federace, která chce znovu ligu zatraktivnit.

Toni Kroos s Garethem Balem jsou podle Realu adekvátní náhradou za Neymara, neboť jsou v nejlepším věku a již několik sezón předvádí stabilní výkony. Toni Kroos je navíc podle španělských médií nejlepším aktivním záložníkem, který vyhrál mistrovství světa. Kroos byl totiž při triumfu Německa na MS v roce 2014 jednou z ústředních postav týmu.

Gareth Bale je pak již pátou sezónu vedle Cristiana Ronalda jednou z ústředních postav "Bílého baletu", ale v posledních letech ho trápí zdraví. Dohromady odehrál Bale za Real Madrid 105 ligových utkání, ve kterých vstřelil 56 gólů. Bale byl přibližně tři roky nejdražším fotbalistou planety, neboť do Realu Madrid přestoupil v roce 2013 z Tottenhamu za tehdy neuvěřitelných 96 milionů eur.