Co bude s Konatém? Odmítl několik nabídek a na podzim neodehrál ani minutu ani za juniorku

Co bude s Konatém? Odmítl několik nabídek a na podzim neodehrál ani minutu ani za juniorku

Tiémoko Konaté odehrál k tomuto datu za Spartu 99 soutěžních duelů s bilancí osmi branek a jedenácti asistencí. Žádný další už si však rodák z Pobřeží slonoviny v české metropoli nepřipíše a v zimě by měl letenské Generali aréně definitivně zamávat.

Stane se tak o půl roku později, než se původně počítalo. Konaté měl být totitž součástí odlivu, který poslal Maria Holka do Dukly, Daniela Holzera do Zlína, Matěje Hybše a Matěje Pulkraba do Liberce, Ondřeje Mazucha do Hullu a Aleše Čermáka do Plzně.

Protože mu však nevoněla žádná nabídka (psalo se i o zájmu Patrika Vieiry z New Yorku City FC), byl přeřazen do juniorky, za kterou však zatím neodehrál ani minutu a do konce podzimu už nevypadá, že by se to mělo změnit. Necelé dva měsíce už se ho totiž její příprava netýká...

"Má problémy s krvácením z nosu a s dýcháním. Doložil to lékařskými zprávami. Vše směřuje k tomu, že od nás Timmy v zimě odejde. Aspoň jsme na tom s ním i s jeho africkým manažerem domluveni. Formu budeme ještě řešit," citoval Deník Sport generálního ředitele slavného "S" Adama Kotalíka, který ho bude chtít udat hned v lednu, aby klub dostal alespoň něco. V létě na konci smlouvy už by odešel pryč úplně zadarmo.

Mezi dlouhodobými zájemci o problémového univerzála, jenž je v Praze od podzimu 2012, má být turecký Gaziantepspor. Hráč už přitom mohl být jinde již dávno. Jeho agent Orhan Dumanjič se nechal slyšet, že mu sehnal tři nabídky včetně zmíněného tureckého celku, řeckého Apollonu Smyrnis a Žiliny. "Je pravda, že od Žiliny měl Konaté nabídku tříleté smlouvy. Už to vypadalo, že se dohodneme," doplnil Sportem citovaný Kotalík.

Bude to tedy Turecko, Řecko, Slovensko, nebo ještě něco jiného?

Slavia s Duklou, Sparta s Jihlavou, Plzeň na Slovácku, Arsenal - Totttenham, Atlético - Real!

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.