Dva skalpy obrů z Německa? Posune nás to dopředu, ví opora šestnáctky Hložek

Dva skalpy obrů z Německa? Posune nás to dopředu, ví opora šestnáctky Hložek
ROZHOVOR

Tak trochu v ústraní kvalifikačních výsledků jednadvacítky a devatenáctky zůstal velký úspěch české reprezentace do 16 let. Tým trenéra Václava Kotala si připsal velmi cenné výhry v přípravě, když dokázal v rozmezí tří dnů dvakrát porazit silné Německo - 2:0 a 4:0! „Výsledky celému týmu zvednou sebevědomí a pomohou nám do budoucna,“ má jasno sparťanský útočník Adam Hložek, který v obou duelech přispěl k výhře jedním gólem.

Máte za sebou v krátkém sledu dva vydařené zápasy s Německem. Jak moc jsou výhry pro výš tým cenné, když vezmete v potaz sílu soupeře?

Vzhledem ke kvalitě Německa jsou pro nás tyhle dva vítězné zápasy velkým přínosem do budoucna. Ověřili jsme si, že máme velmi kvalitní tým, a když budeme poctivě pracovat, tak budeme moct hrát vyrovnané zápasy i s takto kvalitními týmy.

Zejména druhé utkání a výhra 4:0 může svádět k tomu, že šlo o jednoznačnou záležitost. Bylo to skutečně tak, nebo výsledek úplně neodpovídá průběhu?

Výsledek je sice jednoznačný, ale kvalita Německa byla velmi vysoká, akorát náš tým byl v obou zápasech produktivnější v koncovce. Nicméně tím nesnižuji naše kvalitní výkony.

Vnímáte, že nejen vám, ale celému týmu po skalpech takového soupeře naroste sebevědomí? Sám jste už zmínil, že jste si ověřili, že se můžete měřit i s takhle silným týmem...

Mě i celému týmu takové výsledky v sebevědomí do budoucna určitě pomůžou.

Jak vnímáte přínos zápasů s těmi fotbalově nejvyspělejšími zeměmi jako je právě Německo? Existuje vůbec nějaký jiný duel, kde můžete nabrat víc zkušeností?

Já osobně vnímám, že zápasy s takto kvalitními soupeři nás fotbalově posouvá dopředu. Takto kvalitních soupeřů je v Evropě více. Mohu jmenovat například Francii, která byla fyzicky i fotbalově velmi vyspělá.

Jak hodnotíte sílu současného českého výběru do šestnácti let?

Myslím, že v tomto ročníku (2002) je spousta kvalitních fotbalistů, všichni ale dobře víme, jak dlouhá cesta nás ještě čeká. Zároveň si uvědomujeme, že na sobě musíme ještě víc pracovat.

Šestnáctku trénuje Václav Kotal. Prozraďte, jaký je jako trenér? A je znát, že má za sebou dlouholeté ligové zkušenosti?

Pana Kotala vnímám jako velmi kvalitního trenéra, který je přísný, ale umí se s námi i zasmát. Jeho dlouholeté zkušenosti z první ligy byly znát právě v tom, jak nás teď dokázal připravit na Německo.

Jste jedním z mnoha mládežnických reprezentantů ze Sparty. Souhlasíte s tím, že tím, že hráči, kteří v letenském klubu působí, mají do národních týmů přeci jen o trochu blíž?

To si nemyslím. Trenéři vybírají nejkvalitnější hráče ze všech týmu. Ale na tom, že Sparta dlouhodobě dodává do všech kategorií spousty reprezentantů, je vidět, jak kvalitně na Spartě s mládeží pracují.

Co pro vás znamená reprezentovat?

Reprezentovat pro mě znamená nejvíc, čeho fotbalista může během kariéry dosáhnout. Jsem hrdý na to, když hraje státní hymna a já mám na sobě dres s lvíčkem na prsou.

Snažím se dokazovat, že mám na to hrát po boku drahých posil, říká naděje Sparty