Bendtner znovu objevil lásku k fotbalu. A výsledek? Je mistr i nejlepší střelec Eliteserien

Norský titul letos v předstihu uzmul Rosenborg Trondheim a nutno říci, že zaslouženě. Dvě kola před koncem má na kontě nejvíce nastřílených branek i nejméně inkasovaných branek.

Bendtner znovu objevil lásku k fotbalu. A výsledek? Je mistr i nejlepší střelec Eliteserien

A ve svém středu má i nejlepšího střelce celé Eliteserien, a sice probuzeného dánského útočníka Nicklase Bendtnera, jenž přetavil pětadvacet startů v základní sestavě v 18 přesných zásahů a na čele kanonýrské tabulky už ho může reálně ohrozit maximálně Omoijuanfo ze Stabaeku.

Co stojí za pookřáním vytáhlého borce, jenž má za sebou minulost na prestižních adresách jako Arsenal, Birmingham City, Sunderland, Wolfsburg, Nottingham Forest nebo Juventus, ale v posledních letech branky prostě nestřílel? "Než jsem sem přišel, tak jsem zvažoval konec. Už jsem nechtěl hrát fotbal. Nedokázal jsem přijít na to, co a kdy jsem udělal špatně. Ale v Rosenborgu jsem znovu objevil lásku k fotbalu. Moc to pro mě znamená," citoval idnes.cz slova 193 centimetrů vysokého útočníka.

Ten ale nebyl oporou čerstvého norského šampiona hned. Kouč Kare Ingebrigtsen mu však věřil a trpělivě ho stavěl, i když nebyl gólový a začala se na něj snášet velká kritika. Jeho tah se mu vyplatil. "Věděl jsem, že když vydržím, tak Nicklasovi zápasová praxe prospěje. Je fantastickou posilou pro Rosenborg i celý norský fotbal. Jsme velmi pyšní, že do naší ligy přišel někdo s takovým renomé," uzavřel stratég, jehož slova vyšla na idnes.cz.

Kromě Evropské ligy má před sebou rodák z Kodaně ještě utkání s Vikinge a Oddem, nichž jeho týmu o nic nepůjde. Bude atakovat dvacetigólovou hranici, na kterou ještě ve své kariéře nikdy nedosáhl a ani se jí nikdy nepřiblížil?

Bakayoko se cítí přehlížený: Nemyslím si, že jsou Rabiot, Tolisso, Kanté či Matuidi o něco lepší