Debut dodal hvězdičce Slavie sebedůvěru: Mám chuť se s Dannym a spol. porvat o místo v týmu!

Debut dodal hvězdičce Slavie sebedůvěru: Mám chuť se s Dannym a spol. porvat o místo v týmu!
ROZHOVOR

Kdo pravidelně sleduje výsledky slávistické juniorky, tak Pavla Buchu jistě dobře zná. Nyní si devatenáctiletý záložník řekl o pozornost podstatně širší fotbalové veřejnosti. Kouč Jaroslav Šilhavý mu dal poprvé šanci v sestavě „áčka“ v přípravném utkání v rumunské Craiově a naděje klubu z Edenu se odvděčila výtečným výkonem. Bucha ho navíc okořenil vstřeleným gólem, kterým přispěl k hladké výhře Slavie 4:0. „Myslím, že se mi zápas povedl,“ těší slávistického odchovance, který je připraven se o stálé místo v týmu plném hvězd porvat.

Máte za sebou vydařený debut za „áčko“ Slavie. Jak jste si zápas proti Craiově užil? Byl jste nervózní? Bylo by to logické…

Musím se přiznat, že před zápasem jsem trochu nervózní byl. Nicméně poté, co rozhodčí poprvé foukl do píšťalky a po pár dotecích s míčem, to ze mne kompletně spadlo. Co se týče zápasu, tak ten jsem si nesmírně užil. Hrát na tak velkém a krásném stadionu, před takovou kulisou a s takovými hráči bylo prostě neuvěřitelné.

Nastoupil jste v základní sestavě po boku hvězd Dannyho či Miroslava Stocha. Co jste si uvnitř sebe říkal, když jste se to dozvěděl?

Všichni moji spoluhráči jsou velcí plejeři a konkrétně Miňo Stoch a Danny, to jsou skuteční páni fotbalisté. Rád je sleduji a učím se od nich. Byla radost si s nimi zahrát.

Jaké pocity se vás zmocnily poté, co jste dal gól na 3:0?

Cítil jsem obrovskou radost a štěstí! Netušil jsem, co mám v tu chvíli zrovna dělat.

Hned poté vám jistě začala chodit jedna gratulace za druhou...

Gratulací jsem obdržel spoustu. V první řadě od kluků na hřišti a v kabině. Po zápase mi chodili zprávy od mých nejbližších z rodiny, příbuzných a známých. Gratulovali mi také kamarádi a dokonce i bývalí trenéři. Všechny gratulace mne velmi potěšily.

Jak byste zhodnotil svůj výkon? Měl byste být spokojený spokojený…

Myslím si, že můžu říct, že se mi utkání docela povedlo. I tak tam ale bylo pár situací, které jsem neřešil dobře. Z těch se musím poučit. Jinak já nejsem po žádném utkání nikdy úplně spokojený. Jak říká můj dobrý přítel: „Spokojený fotbalista je fotbalista na nic“. A tímto heslem se řídím. Musím na sobě stále pracovat.

S „áčkem“ jste se již absolvoval přípravu, ale jinak hrajete za juniorský tým. Berete první start v Rumunsku jako odměnu za své výkony?

Můžu to tak říct, že první start za A-tým byl odměnou za moji dosavadní práci.

Jak moc velkou dávku sebevědomí vám debut dodal? Přeci jen jste se přesvědčil, že máte na to hrát hrát po boku největších hvězd Slavie…

Utkání mi dodalo velkou sebedůvěru, která je pro fotbalistu velmi důležitá. A také velkou dávku motivace, abych se snažil zažít v budoucnu něco podobného. Musím však stále tvrdě pracovat a právě tím si říct o případnou další šanci v dresu A-týmu.

Co vás nyní čeká dál? Máte zprávy, že byste třeba závěr podzimu strávil v „áčku“?

Žádné takové podobné zprávy nemám, tudíž s největší pravděpodobností dohraji poslední tři zápasy na podzim v juniorce a poté se uvidí.

Slavia je známá tím, že se nebojí dávat šanci svým talentovaným odchovancům. Jak to vy – mladí hráči – vnímáte nyní, když tým před sezonou posílala řada posil včetně těch zahraničních? Prosadit se bude teď daleko těžší…

Slavia je klubem s těmi největšími ambicemi, proto přes léto takto posílila. Samozřejmě, v takovém stavu to bude pro nás mladé hráče o něco těžší. Nicméně za sebe mohu říct, že mám chuť se o to rvát.

Trio trenérů, které možná na jaře v udivíme na lavičce pražské Slavie