Aršavin to pořád ještě nezabalil. Kariéru si prodlužuje mimo rodnou zemi

Ačkoliv uvažoval šestatřicetiletý ruský veterán Andrej Aršavin o konci profesionální kariéry, nakonec si svou anabázi v roli aktivního hráče ještě prodlouží.

Aršavin to pořád ještě nezabalil. Kariéru si prodlužuje mimo rodnou zemi

I v příštím roce se totiž bude vítěz Evropské ligy z roku 2008 starat o ofenzivu celku Kairat Almaty, který působí v nejvyšší kazachstánské soutěži. S klubem si plácl na nové jednoleté smlouvě.

"Jsem rád, že mi Kairat nabídl prodloužení smlouvy o další rok. Cítím se zde velmi dobře. Doufám, že klubu splatím jeho důvěru a chci zůstat, dokud budu užitečný," citoval web eurofotbal.cz slova velezkušeného útočníka, jehož konto zdobí 74 mezinárodních startů za Rusko.

Bývalý hráč Kubaně Krasnodar, Arsenalu či Zenitu Petrohrad, v němž strávil většinu své kariéry a stal se trojnásobným šampionem ruské Premier League, nezažívá v Kazachstánu zrovna špatné roky...

Dvakrát po sobě se jeho klub umístil na druhém místě tabulky, s tím, že sám Aršavin k tomu pomohl patnácti přesnými zásahy. V říjnu letošního roku se radoval ze zisku Kazachstánského poháru a byl už i u jarního triumfu v tamním Superpoháru.

Bendtner znovu objevil lásku k fotbalu. A výsledek? Je mistr i nejlepší střelec Eliteserien