Více jak jedna miliarda eur! Takový bude účet Itálie za nepostup na MS

Obrovské zklamání zažili v úterý Italové, když nezvládli barážovou odvetu proti Švédsku. Ta na San Siru skončila bezbrankovou remízou a po porážce 0:1 ze severu Evropy, se Squadra Azzura bude na světový šampionát po šedesáti letech dívat jen u televize. Ráno to ovšem není jen pro hráče a fanoušky, ale pro celou ekonomiku.

Více jak jedna miliarda eur! Takový bude účet Itálie za nepostup na MS

Podle někdejšího prezidenta Italského olympijského výboru Franca Carrara je nepostup na MS pro Itálii obrovskou katastrofou, která bude mít velký dopad na ekonomiku celé země.

V tuto chvíli Italové oplakávají krach v baráži i konec opor v čele s Gigi Buffonem, Andreou Barzaglim nebo Danielem De Rossim. To hlavní ale teprve přijde a pocítí to všichni občané jihoevropské země.

„Jen přímé ztráty budeme moci vyčíslit na 500 – 600 milionů eur, pokud se budeme bavit o nepřímých, tak určitě překročíme hranici jedné miliardy eur,“ naznačil temné prognózy Carraro.

Hlavní díl viny se dává trenérovi Gian Pieru Venturovi, který nebyl schopen dát dohromady tým, který by si s postupem poradil. Samozřejmě měli Italové těžkou skupinu, kterou vyhrálo Španělsko, ale baráž určitě konečnou být neměla.