Z áčka Slavie mohou v zimě zmizet 4 hráči. Píše se o posilách z Liberce i ze Sparty...

HET liga má za sebou třináct kol a úřadující tuzemský šampion sídlící ve vršovickém Edenu za tu dobu sedmkrát zvítězil a šestkrát ztratil, za což mohly dvě porážky a čtyři remízové výsledky.

Z áčka Slavie mohou v zimě zmizet 4 hráči. Píše se o posilách z Liberce i ze Sparty...

Od posílené mistrovské party kolem trenéra Jaroslava Šilhavého se čekalo více a v sešívané kabině by se to mohlo projevit již v nejbližším přestupovém okně, čili v zimní přestávce.

Podle Deníku Sport odejdou přebyteční borci nebo ti, kteří svou šanci dostali, ale nedokázali ji využít na sto procent. Úprk by se měl týkat jak osmadvacetiletého norského beka Per-Egila Floa (letos v lize bez startu), tak o šeest let staršího tureckého středopolaře Halila Altintopa, jenž dorazil do české metropole z Augsburgu teprve letos v létě. Během své hrací doby (v lize 392 minut) však nepřesvědči a nejednou se stalo, že duelům přihlížel pouze z tribuny.

Kromě chtěných odchodů by však mohlo dojít i na ty nechtělé a to kvůli zájmům jiných klubů. V tomto případě zahraničních...

Co udělá návrat z vlhka a vedra v Kataru s oporami Plzně a Slavie v Evropské lize?

Pakliže by krajní zadák a aktuální reprezentant Jan Bořil kývl na blíže nespecifikovanou tureckou nabídku a exzlínský stoper Jakub Jugas, jenž v Edenu operuje teprve několik měsíců, zase vyslyšel atraktivní vábení Benítezova Newcastlu United, Slavia by musela i nahrazovat.

V tomto případě by přicházely v úvahu dvě velká jména z české nejvyšší soutěži. Pokud jde o kraje defenzivní řady, Deník Sport v této souvislosti zmiňuje libereckého kapitána Vladimíra Coufala (v případě Jana Nezmara jakožto budoucího sportovního ředitele by to dávalo smysl) a překvapivě nevyužitého ruského defenzivního specialistu Vjačeslava Kravajeva ze Sparty (letos v lize 191 odehraných minut).

V případě dvaadvacetiletého hráče s minulostí v CSKA Moskva, Dukle či Jablonci by to bylo ještě o něco pikantnější. Zatím naposledy nastal ruch na trase Letná - Eden v případě opětovného reprezentačního středopolaře Josefa Hušbauera.

Slavie s Baníkem už v pátek na přání policistů?! Kdo vůbec tu ligu řídí – LFA, FAČR, nebo Policie ČR?