Na demolici v ČFL se podílel 5 góly. Na mě zbyla jen finální fáze, říká snajpr Domažlic

Na demolici v ČFL se podílel 5 góly. Na mě zbyla jen finální fáze, říká snajpr Domažlic
ROZHOVOR

Ve třetích nejvyšších soutěžích jsou bláznivé výsledky tu a tam k vidění. To je fakt. Nicméně to, co se dělo o víkendu v Domažlicích, už tak úplně obvyklé není. Domácí Jiskra v duelu 14. kola ČFL doslova zdemolovala a převálcovala hosty z Brozan 10:1! Hlavní hvězdou zápasu se stal domažlický kanonýr Petr Došlý, který se na kanonádě svého týmu podílel hned pěti přesnými zásahy. Díky nim se navíc vyšvihl do čela tabulky střelců.

Na úvodní trefu čekali diváci jen necelých pět minut. Pak si Došlý naběhl za obranu, kličkou se zbavil brozanského gólmana Danka a do prázdné branky pohodlně otevřel skóre zápasu. Do konce prvního poločasu stihl završit hattrick a díky dalším třem gólům kráčeli hráči Domažlic do kabin s šestibrankovým náskokem v zádech.

Kdo čekal, že ve druhé půli domácí poleví, byl na omylu. Až stavu 0:8 dokázaly Brozany vedené vicemistrem Evropy z roku 1996 Jiřím Němcem vstřelit alespoň čestný gól. V závěrečné desetiminutovce ovšem přidal svou čtvrtou a následně i pátou branku snajpr Došlý a hosté si na cestu domů dlouhou přes 200 kilometrů přibalili i ostudný desetigólový debakl.

„Všichni hráli výborně, na mě zbyla jen finální fáze,“ pochválil celý tým v rozhovoru pro eFotbal.cz šestadvacetiletý forvard se zkušenostmi z druhé ligy. Pětibrankový zápis Došlému pomohl k prvnímu místu v tabulce střelců ČFL. Na kontě už má patnáct přesných zásahů.

Odpovídá výsledek 10:1 průběhu zápasu? Byly Brozany opravdu tak bezmocné a bezradné?

Zápas hodnotím z naší strany jako hodně povedený, na druhou stranu musím hostujícímu týmu vyseknout poklonu. I za velmi nepříznivého stavu stále hráli a snažili se s výsledkem něco udělat. Výsledkově to bylo pro soupeře jednoznačně kruté, my jsme měli, jak se říká, ten správný den.

Nevídané kanonády v ČFL: Domažlice rozdrtily Brozany 10:1, Vltavín dal 6 gólů za poločas

Po jedenácti odehraných minutách jste vedli už 3:0 a zápas byl prakticky rozhodnutý…

Na vstup do utkání se připravujeme pokaždé, ideální je vždy dát rychlý gól. Opakuje nám to i trenér, ne vždy to vyjde, nicméně proti Brozanům nám to vyšlo na sto procent. Moc si toho vážíme. Se soupeřem to totiž vždy zamává, a když se rychle trefíte hned třikrát, tak je pro každý tým už těžké se zápasem něco udělat nebo ho zvrátit.

Vy sám jste na kanonádě podílel pěti brankami. Šlo o o váš nejvydařenější podzimní zápas?

Co se týče nastřílených gólů, tak utkání určitě beru jako hodně vydařené. Myslím si ale, že celkově všichni kluci hráli výborně a na mě zbyla jen finální fáze.

Díky pěti gólům jste se vyhoupl do čela tabulky střelců ČFL. Pomýšlíte na prvenství v této individuální statistice?

Nepomýšlím, do konce sezony je ještě daleko a spousta týmů má ve svých řadách výborné hráče se skvělým zakončením. Budu radši, když se nám podaří skončit co nejvýše v tabulce.

Kapitán Petr Mužík o vás pro náš web prohlásil, že patří mezi nejdůležitější hráče týmu. Cítíte, že na vás a vaše góly spoluhráči spoléhají?

V Domažlicích máme výborný tým, skvělé a hlavně mladé hráče. Spíš bych řekl, že táhneme za jeden provaz. Navíc se snažíme, aby nás i diváky fotbal opravdu bavil.

Jak moc důležitá je pro vás výhra a ještě tak vysokým rozdílem po dvou porážkách v řadě? Chuť jste si spravili opravdu náramně…

V těch prohraných zápasech jsme nepodali úplně špatné výkony, prohráli jsme si je sami. Teď jsme si šli do zápasu s tím, že chceme uspět a v posledním podzimním domácím utkání se s fanoušky rozloučit výhrou. To, že se nám podařilo vyhrát tak vysokým rozdílem, bylo jen díky vynikajícímu výkonu všech hráčů a také díky nadstandardnímu proměňování šancí.

Domažlice dávají doma obecně hodně gólů, nejvíc ze všech týmů v ČFL. Je to tak, že po vás kouč Vaigl ofenzivní fotbal vyžaduje za každou cenu? Vám, jako útočníkovi, to musí náramně vyhovovat…

Je pravda, že na domácím stadionu se nám střelecky daří. Myslím, že za tím stojí dvě důležití věci. Trenér Vaigl má ofenzivní fotbal rád, což mě osobně samozřejmě vyhovuje, na druhou stranu mám ale své úkoly i při bránění. Druhým faktorem je vždy skvěle připravené hřiště, které se podařilo v Domažlicích vybudovat. Dává nám tak možnost hrát kombinační fotbal.

Fanouškům se musí vaše domácí zápasy líbit. Jsou právě diváci jedním z důvodů, proč se snažíte hrát ofenzivně?

Na jakýkoli sport, kde rozhodují branky, jsou tou nejlepší pozvánkou právě góly. Je pravda, že k návštěvnosti na domácí zápasy přispěla i naše cesta MOL Cupem. Odezvy od diváků proběhnou vždy po závěrečné děkovačce a všichni si to užíváme.

Před závěrečným podzimním duelem ve Štěchovicích vám patří v tabulce čtvrté místě. Jaká panuje v týmu s tímto umístěním a celkově výkony a výsledky na podzim spokojenost?

Spokojenost určitě je, nicméně víme, že do jarní části máme stále na čem pracovat. Poté se můžeme v tabulce posunout ještě výš.

Domažlický postrach inspirací i pro ligové kluby. Je lepší, když zápas skončí 3:3 než 0:0, říká kapitán