Dánové otočili zápas s Iry a díky hattricku Eriksena míří na MS

Třemi góly se postaral o postup na světový šampionát dánský reprezentant Christian Eriksen, který pomohl otočit zápas v Irsku a nasměroval Seveřany za vítězstvím 5:1. Po bezbrankové remíze z Dánska si letenky do Ruska zajistili červenobílí.

Irové šli v Dublinu do vedení po gólu Duffyho, ale nadějný výsledek neudrželi ani do poločasu. Ještě v první půli se totiž během tří minut podařilo hostům vývoj duelu otočit. O vyrovnání se postaral Christensen a pak začal úřadovat Eriksen. Ten postupně do sítě domácího celku nasázel tři góly a konečnou podobu výsledku dal v nastaveném čase z penalty Bendtner. Dánové se na světovém šampionátu představí popáté v historii.

Baráž evropské části kvalifikace MS - odveta:

Dublin: Irsko - Dánsko 1:5 (1:2)

Branky: 6. Duffy - 32., 63. a 74. Eriksen, 29. A. Christensen, 90. Bendtner z pen. První zápas 0:0, postoupilo Dánsko.