Produktivnější záložník kvalifikaci nehrál. Eriksen už je jedním z nejlepších hráčů v Evropě

Produktivnější záložník kvalifikaci nehrál. Eriksen už je jedním z nejlepších hráčů v Evropě

Dánsko v současnosti nemá větší hvězdu než pětadvacetiletého záložníka ve službách Tottenhamu Hotspur Christiana Eriksena, jehož šikovných kousků už je Premier League svědkem více než čtyři roky.

Ten, jenž byl ve svých šestnácti letech testován Realem Madrid, nezářil pouze v baráži s Irskem. V celé kvalifikaci o světový šampionát nastřílel 11 branek a další tři góly připravil svým reprezentačním spoluhráčům.

Takovou produktivitu neměl v celé kvalifikaci o Rusko žádný jiný středopolař, což je skvostná vizitka.

Celkem už se v nejcennějším trikotu prosadil jednadvacetkrát a ve svém stále ještě mladém věku už má na mezinárodní úrovni odehráno úctyhodných 75 duelů.

"Mentálně jsem vyrostl. Teď více střílím, než přihrávám. Myslím více jako útočník. Pomáhá mi k tomu i filozofie našeho trenéra, který mi dává svobodu," prohlásil klubový svěřenec manažera Spurs Mauricia Pochettina, jenž v minulém ročníku připravil svým kolegům z Londýna 23 branek.

"Na své pozici je to jeden z nejlepších hráčů v Evropě. Ukázal to i v Lize mistrů proti Realu Madrid," doplnil na jeho konto dánský trenér Age Hareide, jenž jeho zemi vede od prosince roku 2015. Již dříve jej chválili i Johan Cruijff nebo Dennis Bergkamp, jenž ho chvíli trénoval v juniorce Ajaxu Amsterdam.

Současní Kohouti z Wembley sice mají v kádru i Dele Alliho či Harryho Kanea, ovšem trojnásobný šampion Eredivisie už je ve stejné cenové kategorii jako oni a 12 milionů eur, za které měnil dres v létě roku 2013, již dávno neplatí.

Příštím mistrem Anglie se prý stane Manchester City. A důvod? Má nejlepší tým ze všech