Trvalo to rok, ale Götzeho příběh měl pozitivní konec

Trvalo to rok, ale Götzeho příběh měl pozitivní konec

Někdejší zlaté dítě německého fotbalu Mario Götze je zpět na nejvyšší úrovni. Jeho poslední reprezentační start se totiž datoval do 15. listopadu loňského roku a zejména kvůli zdravotním potížím na něj navázal až po dlouhých 364 dnech startem v přípravě proti Francii (2:2).

Hvězda Borussie Dortmund, která byla autorem finálové trefy z mistrovství světa 2014 v Brazílii a i přes relativně mladý věk má na kontě úctyhodných 63 mezinárodních vystoupení, šla do hry v pětašedesáté minutě.

"Byl to příběh s pozitivním koncem a velký krok správným směrem. Jsem rád, že jsem znovu v týmu. V totmo duelu to pro mě byla skvělá věc," zářil někdejší středopolař Bayernu Mnichov, jenž několik měsíců léčil poruchu metabolizmu.

Naši západní sousedé v evropském šlágru neprohráli díky trefě v nastaveném čase a udrželi si tak dlouho neporazitelnost. "Dvakrát jsme prohrávali, ale nakonec jsme si remízový výsledek zasloužili. Konečné skóre je v pořádku, neboť po změně stran jsme předvedli vynikající výkon," hýřil sebevědomím pětadvacetiletý borec.

Pětinásobný vítěz Německa Götze, jenž zažíval nejlepší časy po dvacítce, si v letošním bundesligovém průběhu připsal sedm startů v základní sestavě Boszova výběru, s tím, že během 585 poskytnutých minut zatím neskóroval.

Produktivnější záložník kvalifikaci nehrál. Eriksen už je jedním z nejlepších hráčů v Evropě