Kupte v zimě útočníka, prosí vedení Bayernu Lewandowski, jenž vše nechce táhnout sám

Kupte v zimě útočníka, prosí vedení Bayernu Lewandowski, jenž vše nechce táhnout sám

Robert Lewandowski, jenž přetavil jedenáct ligových startů ve stejný počet branek a má nakročeno k tomu, aby potřetí v řadě atakoval hranici třiceti tref za sezonu, žádá vedení Bayernu, aby během zimního přestupového okna přivedlo do bavorské Allianz Areny nového útočníka.

Úřadující bundesligový šampion už se na devětadvacetiletého polského reprezentanta spoléhá čtvrtým rokem. Když však bývalé eso Lechu Poznaň Dortmundu vypadne, titán mívá opakované problémy.

"Rozhodně by nebelo špatné přivést mladého a hladového útočníka, který by se chtěl učit od zkušeného profesionála. Vedení rozhodne, nebavíme se tady ale o zkušeném útočníkovi," citoval web eurofotbal.cz ofenzivně laděného kolegy Boatenga, Neuera, Hummelse a spol.

"Nebude samozřejmě lehké takového hráče získat během zimního přestupového okna. Každopádně by bylo úlevou, kdybych nemusel každý zápas hrát závěrečných 15 nebo 20 minut. Měl bych pak více energie do nadcházejících utkání a také by se minimalizovalo riziko zranění," doplnil Lewandowski, jehož slova vyšla na stránkách eurofotbal.cz.

Jedním z útočníků, který je s Bayernem spojován, je německý útočník Sandro Wagner, jenž v minulosti působil v Darmstadtu, Herthě Berlín, Kaiserslauternu či Werderu Brémy. Ačkoliv je podobným typem jako svěřenec Juppa Heynckese (dorostl do výšky 194 centimetrů), nesplňuje kanonýrův návrh na to, aby šlo o mladou a perspektivní pušku.

Na MS 2018 jede devět zemí s menším počtem obyvatel, než má Česko. Nejsme žádná malá zemička!

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.