MSFL dlouho válcovali, pak přišel zmar. Je dobře, že už nehrajeme, zní z Velkého Meziříčí

MSFL dlouho válcovali, pak přišel zmar. Je dobře, že už nehrajeme, zní z Velkého Meziříčí
OBSAHUJE OHLASY

Prakticky celý podzim MSFL s přehledem kralovalo, závěrečnou pasáž ale Velké Meziříčí vůbec nezvládlo. Vrchol zmaru přišel v závěrečném utkání s Rýmařovem - dvě neproměněné penalty a třetí porážka v řadě znamenaly pád z čela tabulky. Není divu, že si hráči po rozhodnutí odložit první jarní kolo na příští rok oddechli. Tušili, že další zápas by mohl ještě prohloubit jejich krizi. Co se v týmu dlouho naprosto suverénního třetiligového lídra stalo?

„Strašně těžko se mi to hodnotí. Proti Prostějove jsme byli asi o něco horším týmem, i když se můžeme bavit o tom, jestli se mělo kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám vůbec hrát. Každopádně to odstartovalo naše trápení v dalších dvou kolech. Zápasy ovlivnily červené karty i naše neproměněné vyložené šance. A utkání s Rýmařovem? To už byl vrchol,“ hodnotí pro eFotbal.cz nevydařený závěr podzimu záložník Robin Demeter.

Právě prohraný domácí šlágr s Prostějovem (1:2) všechno otočil o sto osmdesát stupňů. Do té doby totiž Velké Meziříčí ztratilo všehovšudy pouhé čtyři body za remízy s Vyškovem a Líšní, tedy s celky z horního patra tabulky. Všechny ostatní duely svěřenci kouče Libora Smejkala vyhráli.

„Alespoň bod jsme z utkání s Prostějovem vytěžit mohli. Podmínky byly pro oba týmy stejné a byl by alibismus se na toto vymlouvat,“ dodává obránce Miloš Kriegsmann. O týden později přišel druhý direkt v Otrokovicích. „Tam jsme podali jeden z nejslabších výkonů, vytvořili jsme si v podstatě jen dvě šance. Poté přišlo přísné vyloučení, gól soupeře a bylo po zápase,“ vrací se Kriegsmann k červené kartě pro exligovou oporu Petra Dolejše z 68. minuty a porážce 0:2.

Hvězda třetiligových Petřkovic se na fotbal nevykašlala ani po těžkých chvílích se zraněním či 1.A třídě

O posledním podzimním duelu s Rýmařovem už byla řeč. I tentokrát lídr MSFL z části doplatil na nedisciplinovanost, záložník David Komínek putoval do sprch po druhé žluté kartě už ve 24. minutě. I v deseti ale mělo Velké Meziříčí šance na to, aby zápas dovedlo minimálně k remíze. Favorit měl k dispozici hned dva pokutové kopy, opory Demeter i Simr ovšem selhaly.

„Síla kolektivu se vždy pozná, když se mu nedaří, a tak nyní ukazujeme, jak na tom jsme,“ hromoval po třetí porážce za sebou kouč Velkého Meziříčí Libor Smejkal, jenž plánoval některé tradiční hráče základní sestavy posadit na lavičku a do dalšího utkání dát šanci náhradníkům. I jemu se tak možná výrazně ulevilo, když ze svazu dorazila zpráva o odložení prvního jarního kola, které se mělo původně odehrát ještě letos.

Ambice zůstávají stejné

„Ještě před zápasem s Rýmařovem jsme se v kabině bavili, že bychom utkání rádi odehráli ještě na podzim. Po konci zápasu jsme už měli jiný názor. Je nejspíš dobře že se 16. kolo odložilo,“ přiznává Demeter. „Je to pro nás výhoda i vzhledem k tomu, jakou má Hlučín formu,“ souhlasí Kriegsmann. Věří že tým by mohla povzbudit tradiční „dokopná“. „Dáme nějaké to pivko a nálada by se mohla zase zvednout,“ doufá.

I přes zpackaný závěr podzimu se ambice Velkého Meziříčí nemění. „Čtrnáct kol jsme byli první a posledním zápasem o vedení přijdeme, hrozně nás to mrzí. Na startu sezony jsme si stanovili cíl hrát o přední příčky a vzhledem k tomu, jak se nám dařilo, tak jsme to chtěli dotáhnout do konce a stát se půlmistrem,“ říkají pro eFotbal.cz oslovení hráči Velkého Meziříčí.

A co udělat pro to, aby se klub z Vysočina na jaře na první příčku vrátil? „V první radě musíme odmakat zimní přípravu a vrátit se k naší hře, kterou jsme praktikovali celých dvanáct kol, během kterých jsme nenašli přemožitele. Motivaci budeme mít velkou,“ má jasno Demeter. „Náš tým má kvalitu na to, aby hrál o první místo,“ uzavírá Kriegsmann, který společně se spoluhráči zahájí přípravu na jarní boje pod vedením kouče Smejkala hned v lednu.

Hvězdu MSFL připravil o ligu slávista, pak sparťan: Chyběl mi krůček, zamrzí to

Tabulku MSFL po podzimní části s kompletním přehledem všech výsledků najdete zde