V Dortmundu prý pod Kloppem tekl alkohol proudem. Byly kocoviny oním talismanem?

V Dortmundu prý pod Kloppem tekl alkohol proudem. Byly kocoviny oním talismanem?

Dnes vede anglický Liverpool a snaží se konkurovat mezi silou tradičních ostrovních gigantů. Reference má ze své rodné země Jürgen Klopp výborné, vždyť v Dortmundu zářil. Lovec odložených hráčů byl všemi opěvován a uznáván. Pod jeho taktovkou to ale v kabině nebyl zřejmě žádný dril a hráčům povoloval i sklenku nad rámec limitu.

Klopp je znám pro své choutky vyžadovat od svých hráčů dynamickou a přímočarou hru, která se fanouškům líbí. V Borussii vystavěl tým, kterého se báli i v Bavorsku. O této éře povídá ve své knize „Bring the Noise“ také středopolař Manchesteru City Ilkay Gündogan, který v barvách vestfálského celku tehdy působil.

Gündogan poodhalil doposud neznámé zákulisí a někteří čtenáři této knihy se nestačili divit. Do Borussie přišel v létě roku 2011, trenér si ho vytáhl z Norimberku. Obhajoba titulu byla zpočátku složitá, ale poté přišla šňůra výher, která nedala konkurenci šanci. Oslavovalo se ale možná více, než je normálně v týmech zdrávo.

„Často jsme v osmi nebo deseti chodili ven. V týmu jsme měli mnoho nezadaných kluků, šli jsme prostě za zábavou. Následky jste mohli někdy vidět na nedělním ranním tréninku,“ přiznal humorně Gündogan ve své nové knize. „Nemyslím si ale, že jsme to přeháněli. Pomáhalo nám to stmelovat kolektiv,“ hájí noční život svůj i bývalých spoluhráčů.

Klopp byl k těmto prohřeškům často shovívavý, jednou však dle slov Gündogana pohár trpělivosti přeci jen přetekl. Stalo se tak v sezóně 2011/12, kdy v závěru ligy prohrával 0:3 se Schalke. Proti odvěkému rivalovi sice dokázal otočit, ale Klopp měl v kabině pěkně ostrý projev.

„Někdo mi prozradil, že pár z vás bylo v průběhu týdne venku. Nevím kdo a nechci to ani vědět. Mohu vám jen říct, že tito hráči by měli být šťastní, že jsme nakonec zvítězili, jinak byste zažili ten největší trest v historii klubového fotbalu,“ citoval Gündogan slova svého bývalého kouče.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.