Lafata, Frýdek či Karavajev zřejmě zažívají svůj poslední letenský podzim

Lafata, Frýdek či Karavajev zřejmě zažívají svůj poslední letenský podzim

Pakliže přežije stále hájený italský kormidelník Andrea Stramaccioni na Letné i zimu, v tamní Generali aréně půjdou čekat další změny v kádru. V současnosti se mediálně propírá blížící se "bílý kapesníček" u čtyřlístku dříve důležitých borců.

Jak zaznělo na serveru aktualne.cz, na transfer listině by se mohl ocitnout například pětadvacetiletý univerzál Martin Frýdek, jenž není dlouhodobě spokojen se svým vytížením. Jestliže přijde na bývalého hráče Liberce nabídka alespoň ve výši 25 milionů korun, slavné "S" by mělo na jeho odchod kývnout.

Hovoří se také o předčasném konci stejně starého útočníka Václava Kadlece, jenž byl po Jablonci, kde si přivodil trhlinu ve stehenním svalu, mimo hru a vrátit by se mohl v utkání s Vysočinou Jihlava. Vzhledem k poslední přestupové sumě 70 milionů korun by se jednalo o přestup do zahraničí, kde už působil v řadách Eintrachtu Frankfurt a Midtjyllandu.

Šural: Jsem ve věku, kdy bojuju o životní smlouvu nebo angažmá, třeba i o to zůstat co nejdéle ve Spartě

Za jistý se dá považovat prodej pravého obránce Vjačeslava Karavajeva, jenž byl přitom ještě v jarní části jasnou oporou pražského klubu. Zatímco v létě neklapl jeho prodej do Lokomotivu Moskva na poslední chvíli, v zimě už by se jeho návrat do ruské Premier League upéct mohl. To vše v případě, pokud se ho podle spekulací opravdu nepokusí přetáhnout do Edenu konkurenční Slavia. Prioritou sešívaných by však měl být liberecký kapitán Vladiír Coufal.

A co nejlepší pohárový střelec klubové historie David Lafata, jenž se provinil tím, že veřejně kritizoval současné poměry ve Spartě? "Na vztah k legendám byste se měl zeptat vedení Sparty. Já mám do konce sezony smlouvu, za Spartu chci hrát, ještě se neloučím. A jestliže by mi řekli nebo napsali, že končím, nejspíš s vrcholovým fotbalem úplně skončím, a jak jsem už řekl, půjdu hrát za Olešník krajský přebor," citoval web aktualne.cz bývalého snajpra Jablonce či Austrie Vídeň, na něhož už se mělo ptát několik českých prvoligových adres.

Z áčka Slavie mohou v zimě zmizet 4 hráči. Píše se o posilách z Liberce i ze Sparty...