Janko má z podpory letenských tribun radost: Bylo hezké vidět, že mi fanoušci při tom všem pořád věří

Janko má z podpory letenských tribun radost: Bylo hezké vidět, že mi fanoušci při tom všem pořád věří

Ať už byl v Basileji, Sydney, Portu, Twente, Salzburgu či Trabzonsporu (i když tam ani ne), góly na své konto střádal Marc Janko celkem pravidelně. 

Misi ve Spartě však až tak dobře nezahájil a v dosavadním průběhu HET ligy se dostal na trávník jen pětkrát a to ještě vždy jako střídající žolík. Během 96 poskytnutých minut pak slavil jednu trefu (na jeden přesný zásah mu stačilo i 53 minut v MOL Cupu).

Trojnásobný šampion rakouské ligy a vítěz švýcarské i portugalské nejvyšší soutěže prohlásil, že po marném startu začíná být optimistou. "Psychicky to pro mě nebylo jednoduché. Pochopitelně, když přijdeš do nového klubu, chceš hrát a pomáhat týmu. Z mnoha důvodů tady mé angažmá nezačalo tak, jak jsem si představoval, ale jsem šťastný za to, že se věci obracejí k lepšímu," pronesl čtyřiatřicetiletý reprezentant Rakouska v rozhovoru pro stránky sparta.cz.

V poslední době rozvlnil sít proti Baníku i Zlínu a více než dva měsíce, kdy si v áčku ani neťukl, se zdají být zapomenuty. "Vždycky je mnohem větší zábava, když jsi součástí týmu a každý víkend také obecně celého procesu přípravy na zápas. Jsem rád, že to konečně vypadá, že jsem znovu plnohodnotnou a platnou součástí kádru, a že to čekání skončilo," pokračoval svěřenec italského kouče Andrey Stramaccioniho.

Slávista Deli byl napaden fanoušky, kteří mu vyčítali gól a zavření dveří na MS

Jeho trefy ale zatím nebyly vítězné. "Věřím, že v těch nadcházejících zápasech už to konečně vyjde. Samozřejmě, vždy záleží na trenérovi, zda do nich vůbec nastoupím, ale čekám na svou šanci a jsem připravený trenérovi ukázat, že na mě ukázal právem," doplnil kolega Šurala, Marečka, Mandjecka a spol., jehož slova vyšla na webu sparta.cz.

Ačkoliv byl v úvodu podzimu hojně kritizovaný a své si vyslechl i od odborníků, při střídání je fanoušky vítán potleskem a podporu tedy má. "Bylo hezké vidět, že mi fanoušci při tom všem pořád věří. Té reakce v poháru jsem si všiml a udělala mi velkou radost. Vlastně od samého začátku mi bylo jasné, že to nebude fungovat hned. Ve velkém klubu jako Sparta je ale nevýhodou, že na postupné změny není tolik času vzhledem ke každoročním vysokým očekáváním. Věřím ale, že se v posledních týdnech zvedáme, teď toho jen musíme využít," uzavřel 196 centimetrů vysoký dlouhán, jenž bude chtít svou osobní statistiku vylepšit i v páteční předehrávce 14. kola proti Vysočině Jihlava.

Zimní exodus na Letné? Kromě jistého Karavajeva se zmiňují i další 3 známé tváře