Emery dává Neymarovi křídla a volnost: Důležité je pro mě to, co se děje na hřišti

Emery dává Neymarovi křídla a volnost: Důležité je pro mě to, co se děje na hřišti

Po přestupu brazilského kanonýra Neymara z Barcelony do PSG je v médiích rušno. Aktivita neopadla ani pár měsíců po samotném transferu. Vinou jsou údajné spory v kabině s hráči i trenérem, diktování nadstandardních podmínek a neustálá nespokojenost hvězdičky. Kouč Unai Emery se ale opět postavil za Neymara a před novináři mu vyslovil důvěru.

Kouč Paris Saint-Germain trvá na tom, že spekulace kolem Neymara a jeho možného brzkého odchodu jsou nepodložené kachny. Pětadvacetiletý střelec zaznamenal 11 branek ve dvanácti zápasech a ve francouzské Ligue 1 dělá přesně to, co se od něj očekávalo.

„Opakuje se tu tradiční historie. Všichni hráči, kteří přijdou do nového klubu, si musí zvyknout na nový personál a nové spoluhráče. Je to proces, který není hned, a všichni v klubu ho musí usnadnit. Samozřejmě, že mám teď na mysli Neymara,“ začal Emery tiskovou konferenci před sobotním zápasem s Nantes.

„Pro mě je důležité to, co se děje na hřišti. Jsme rádi, že náš tým je letos tak silný, vše co se děje kolem není pro výsledky podstatné. V médiích se toho napíše mnoho, co není založeného ani na pravdě. Mohu potvrdit, že Neymar obléká dres PSG rád a my chceme, aby byl u nás šťastný. Víme, jak to udělat, proto se o splnění našich cílů nebojím,“ dodal Emery, který by rád po nevydařené minulé sezóně dovedl PSG k triumfu v Ligue 1 a Lize mistrů.

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.