Aubameyang zase zlobil a Dortmund ho po roce znovu vyřadil z kádru

Aubameyang zase zlobil a Dortmund ho po roce znovu vyřadil z kádru

Gabonský rychlík v dortmundských službách Pierre-Emerick Aubameyang, který v průběhu podzimu zaznamenal 10 bundesligových branek, byl vyřazen z nomminace na páteční bundesligový duel s VfB Stuttgart

Dvanáctému celku tabulky z Mercedes Benz Areny, v jehož svatyni stojí Robert Zieler, se jistě trochu uleví.

Vestfálský gigant ze Signal Iduna Parku suspendaci svého nejlepšího střelce potvrdil, ovšem důvod, proč tak učinil, již nezveřejnil a útočníkův prohřešek tak zatím na veřejnost nevyplaval (prý za to může třicetiminutové zpoždění na trénink).

Německý tisk však spekuluje, že mohl být bývalý hráč Lille, Dijonu, Monaka, Saint-Étienne či AC Milán potrestán za výlet do Barcelony, který absolvoval v reprezentační pauze. V Katalánsku pořízené fotky z jeho Instagramu již zmizely.

Pro extravagantního svěřence nizozemského stratéga Petera Bosze, jehož konkurenty jsou Philipp, Isak, Yarmolenko či Reus, se nejedná o první trest.

Zhruba před rokem byl vyřazen z mužstva před utkáním Ligy mistrů se Sportingem Lisabon kvůli tomu, že si krátce před pohárovým soubojem vyrazil na nákupy do Milána. Tehdy ještě kandidát na nejlepšího hráče Afriky naštval Thomase Tuchela.

Kupte v zimě útočníka, prosí vedení Bayernu Lewandowski, jenž vše nechce táhnout sám

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.