Sponzoři dávají Jihlavě sežrat její umístění. Nemůžeme utrácet miliony za posily, mrzí ředitele

Sponzoři dávají Jihlavě sežrat její umístění. Nemůžeme utrácet miliony za posily, mrzí ředitele

Vysočina Jihlava by se sice možná dala považovat za tradiční prvoligovou značku, neboť již několik let nesestoupila, nicméně pohyb ve spodních příčkách tabulky ji ohledně námluv s potenciálními partnery a sponzory samozřejmě nepřidává.

"Finančně to není na žádné vyskakování, nemůžeme utrácet miliony za posily. Je to složité, pokud je financování postaveno z velké míry na podpoře subjektů z jedné skupiny. Pro to, abychom mohli růst a dlouhodobě jsme se stabilizovali, potřebujeme najít alespoň jednoho nebo dva silné partnery, kteří by do klubu vstoupili a podpořili jeho financování v dlouhodobějším horizontu. Jednání s partnery probíhají intenzivně. Někteří nám ale samozřejmě dávají sežrat, že jsme se uplynulé roky zachraňovali. Narážíme často na to, že i velmi bohaté firmy vůbec nevnímají, že by měly být společensky odpovědné a tomuto regionu a jeho obyvatelům vrátit část peněz, které zde vydělají," uvedl v rozhovoru pro idnes.cz výkonný ředitel a místopředseda představenstva Vysočiny Jan Staněk, jenž dotyčné funkce zastává od letošního léta.

V celku, který se v předehrávce 14. kola představí na pražské Letné, si nemyslí, že by nabízeli málo. "Jsme jedním ze šestnácti klubů hrajících nejvyšší fotbalovou soutěž, a to je pořád pro partnery zajímavé. Chci, aby se kolem klubu vytvořila parta lidí, kteří budou s klubem žít a fandit mu. To chvíli potrvá. Chceme dát našim partnerům možnost propojovat se mezi sebou. Děláme a plánujeme řadu aktivit, které pro ně snad budou atraktivní. U nás je to ale o celkové práci klubu. Tu za sebou máme a je vidět. Máme nyní třeba čtyři odchovance v reprezentaci - Theodora Gebre Selassieho, Jana Kopice, Jana Klimenta a Matěje Vydru. To moc klubů nemá," pokračoval na idnes.cz funkcionář.

Janko má z podpory letenských tribun radost: Bylo hezké vidět, že mi fanoušci při tom všem pořád věří

V posledním přestupovém období mnoho nových tváří do kádru nedorazilo. "V létě nakonec přišli čtyři hráči. Z toho dva hrají v základní sestavě (obránci Martin Nový a Miroslav Keresteš), tudíž nějaké oživení proběhlo. Navíc jsme počítali s tím, že se uzdraví Joža Urblík, což je také velká posila. Konec jara ukázal, že základ mužstva je zdravý a schopný vyhrávat. To, zda je mužstvo dobře složeno, se ukáže po třicátém kole. Je ale jasné, že jsme měli mít v současné době minimálně o pět bodů víc. S některými zápasy jsem byl hodně spokojený a s některými hodně nespokojený. Pořád je čas zakončit podzim tak, abychom do jara vstupovali v klidnější pozici," doplnil dvaatřicetiletý Staněk, jehož slova vyšla na idnes.cz.

V momentálně dvanáctém týmu prvoligového peletonu, který má však jen dvoubodový náskok na sestupovou příčku, už se samozřejmě mluví i o brzkém posílení. "Intenzivně o tom mluvíme. Přemýšlíme nad zimou, nad létem. Ale zatím to není v takové podobě, aby bylo o čem informovat. Určitě jsou posty, kde chceme posílit už v zimě. Uvidíme také, zda a o jaké naše hráče bude zájem, zda bude někdo z nich chtít odejít, protože nehraje. Záleží i na tom, jak budou zranění hráči apod," uzavřel jeden z jihlavských představitelů.

Zimní exodus na Letné? Kromě jistého Karavajeva se zmiňují i další 3 známé tváře

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.