Pokorný: Člověk nesmí být naivní. Pokud to nikam nepovede, určitě bych si chtěl sednout s manažerem i agentem

Pokorný: Člověk nesmí být naivní. Pokud to nikam nepovede, určitě bych si chtěl sednout s manažerem i agentem

Montpellier, který se stal naposledy francouzským mistrem v sezoně 2011/2012, vychází sezona mnohem lépe než minulá. Průběžné osmé místo a nejlepší defenziva v celé Ligue1 společně s vedoucím Paris Saint-Germain jsou vizitkou, která není špatná.

Šlapající obranu však odnáší náhradník Lukáš Pokorný, jenž končil jarní část v základu, ovšem na podzim je odstaven. "Kdybychom dostávali hodně gólů, určitě by to bylo jednodušší. Takhle trenér nemá důvod nic měnit. My hrajeme jiným stylem, než jsme hráli na jaře, kdy to byl takový hurá fotbal. Teď je to hodně založené na defenzivě. Je to zvláštní. Člověk si žije sen, že se dostal do zahraničí, bydlí v nádherném městě. Co se týče osobního života, jsem spokojený. Ale to hlavní, co má fungovat, teďko nefunguje. Peru se s tím, protože to je moje první zahraniční angažmá a nechci ho takhle ukončit a utíkat. Cítím podporu od majitele a sportovního ředitele, ale člověk chce hrát," uvedl bývalý kapitán Slovanu Liberec.

Mladý střední obránce nebývá ani v nominaci. Na lavičce byl pouze jednou a jinak nastupuje za béčko. "Vím, že jsem francouzskou ligu hrál relativně dobře, a nevidím důvod, proč bych ji zase nemohl hrát. Teď jde o to, abych přesvědčil trenéra, že mu do té vize sedím. Zatím to tak není, těžko říct, jestli se to změní. Jsou to takové vlny. Jednou jsem nahoře a věřím, že to zlomím, potom je den, kdy motivace není taková a jsem z toho hodně přešlý. Ale je to hodně o hlavě a věřím, že se tím posouvám i jako člověk," pokračoval odchovanec severočeského klubu sídlího na stadionu U Nisy.

Myšlenky na co nejrychlejší úprk zatím nemá. "Mám ještě smlouvu na tři roky a udělám všechno pro to, abych tady hrál. Ale člověk nesmí být naivní, a když ví, že je to nemožné, musí trošku přemýšlet o budoucí kariéře. Pokud budu po podzimní části vědět, že to nikam nevede, určitě bych si chtěl sednout s manažerem klubu i agentem a říct si, co bude dál. Ale je to daleko a může se změnit spousta věcí," uzavřel čtyřiadvacetiletý defenzivní specialista, za něhož dal v úvodu roku 2017 Montpellier 1,5 milionu eur.

V neděli hraje jeho klub na hřišti Lyonu a poté doma přivítá trápící se Lille. Že by nakoukl minimálně na lavičku alespoň v těchto případech?

Další velká rána pro Liberec? Trpišovského láká trápící se chorvatský šampion

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.