Že nevyšel Coutinho? Nevadí. Barca má plán B

Barcelona se celé léto pokoušela získat brazilského záložníka Phillipe Coutinha, jenž nakonec zůstal v Liverpoolu. Znovu to Barca zkusí v lednu. Pokud to ovšem nevyjde, nemusí zoufat.

Že nevyšel Coutinho? Nevadí. Barca má plán B

Coutinho zažil skvělé sezóny s Liverpoolem a patří mezi nejlepší ofenzivní záložníky na světě. Barcelona jej v létě chtěla přivést jako případnou náhradu za stárnoucího Andrése Iniestu, uplatnění by však našel jistě i s Iniestou. 

Po jednání, jenž trvalo celé léto, však k dohodě nedošlo a Coutinho tak zůstal v Liverpoolu. Šušká se, že Liverpool jej v lednu prodá kamkoliv pod dvěma podmínkami. Zájemce musí dobře zaplatit a Coutinho musí Liverpoolu pomoci v postupu ze skupiny Ligy mistrů. Oboje by se mohlo splnit.

Jenže zájem o hráče má prý zájem i Real Madrid a pokud tedy Barceloně transfer nevyjde, tak má plán B. Navíc by se Realu za vyfouknutí Coutinha pomstili. Barca totiž chce získat Mesuta Özila z Arsenalu.

Özil si udělal své jméno v Brémách a nejvíce zářil právě v Realu Madrid, odkud jej v roce 2013 koupil Arsenal. Tam hraje dodnes a není úplně spokojen. Transfer Özila by se ale pravděpodobně neuskutečnil v lednu, nýbrž až v létě. Jednání prý začala až nedávno a nic tak zatím jisté není.