Bayern pokukuje po útočníkovi. Kdo by mohl krýt záda Lewandowskému?

Bayern pokukuje po útočníkovi. Kdo by mohl krýt záda Lewandowskému?

Bayern Mnichov má sice pouze jednoho útočníka, je to však hráč světových kvalit. Řeč je samozřejmě o Robertu Lewandowském. Potřebuje Bayern vůbec případnou náhradu za něj?

Samozřejmě že ano. Myslet si, že jeden útočník (navzdory světovým kvalitám) stačí by bylo hloupé. Základem úspěšného týmu je kvalitní lavička a také to, aby případné zranění výrazně neovlivnilo týmové výkony.

A tu Bayern bez pochyby má. Chybí jim však druhý útočník. A to si celý tým moc dobře uvědomuje a nejlépe by jej chtěl získat už v lednu. Na této pozici většinou Lewu suploval James Rodríguez, ten je však spíše křídelník či ofenzivní záložník a i přesto, že zde nezahrál špatně, by Bayern někoho koupit měl.

Jenže nebylo by chytré koupit nějakou superhvězdu. Málokomu by se totiž líbilo věčně sedět na lavičce a doufat, že se Lewandowski někdy zraní nebo že ztratí formu. Bayern by tak potřeboval někoho, jenž umí střílet branky, ale nemá úplně ambice dostat se na úplný vrchol.

A právě to splňuje Sandro Wagner. Ten už dříve v Bayernu působil, neprosadil se však podle svých představ. V Brémách, Hertě, Darmstadtu nebo v Hoffenheimu však své kvality ukázal a na roli útočníka číslo dva v Bayernu je tak jistě připravený. Svá mladá léta má za sebou a více by jistě preferoval vyhrávání titulů než to, aby se stal hlavní tváří světového fotbalu. Jeho příchod do Mnichova v lednu je velmi pravděpodobný!

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.