Vrba: Pokud zvládneme i zbývající dvě střetnutí, můžeme o titulu začít hovořit nahlas

Vrba: Pokud zvládneme i zbývající dvě střetnutí, můžeme o titulu začít hovořit nahlas

Viktoria Plzeň je zatím v lize stoprocentní. Soupeři už se smiřují s faktem, že se zbytek sezóny bude hrát jen o druhé místo, ale na západě Čech jsou zatím ve výrocích obezřetní. Přeci jen se ale kouč Pavel Vrba nechal po další výhře slyšet, že pokud uspějí i ve zbylých dvou podzimních kolech, začne mluvit o titulu nahlas.

V posledním ligovém kole uspěla Plzeň na půdě Slovácka 4:1 a připsala si další výhru, která ji dává křídla. V očích Pavla Vrby to ale jednoduché utkání rozhodně nebylo. „Dnešní zápas byl zajímavý v tom, že obě mužstva byla aktivní a spoléhala se více na ofenzivu než defenzivu. Pro diváka bylo utkání jistě zajímavé. V útočné fázi jsme byli přesnější, účelnější a do Plzně vezeme úžasný výsledek,“ přiznal na pozápasové konferenci Vrba.

Viktoriáni nastoupili proti moravskému soupeři v sestavě bez Krmenčíka, Zemana či vykartovaného Hájka. „Mužstvo ukázalo, že není jen o jednom nebo dvou hráčích. Máme kolektiv, který nezastaví ani zranění několika opor. O to je pro mě příjemnější, když si dokážeme poradit se situací, která před zápasem nevypadá dobře,“ pokračoval v rozhovoru třiapadesátiletý rodák z Přerova.

Hráči v červenomodrých dresech protáhli svou vítěznou sérii v Uherském Hradišti již na čtrnáct zápasů. Po připočítání dvou posledních ligových výher v minulé sezóně si Plzeň vytvořila vlastní rekord šestnácti výher v řadě. „Těší mě 14 výher, které máme v této sezóně. Pokud zvládneme i zbývající dvě ligová střetnutí, pak o titulu můžeme začít hovořit nahlas. Ještě však počkejme,“ dodal Vrba.