Nelze si jet na Sigmu jen tak zahrát fotbal a být bázlivý na míči, láteřil kouč Zlína

Nelze si jet na Sigmu jen tak zahrát fotbal a být bázlivý na míči, láteřil kouč Zlína

Zlín změřil ve čtrnáctém kole české nejvyšší soutěže síly s Olomoucí. Oba kluby si svým způsobem vyměnily role. Ševci v minulé sezóně platili jako překvapení ligy a soupeře válcovali s rozdílem třídy, za což si vybojovali skrze MOL Cup účast v Evropské lize. Nyní ale narazili na hráče z Hané, kteří po svém návratu mezi elitu kosí jednoho soupeře za druhým.

Zlín si v nové sezóně venku nepočíná jako účastník Evropské ligy a body ztrácí až moc snadno. Po zápase bylo znát, že kouč Bohumil Páník je na hráče rozzlobený a v kabině nebude stejně jako před novináři šetřit kritikou.

„Náš výkon byl velmi špatný, kazíme, bázlivý výkon, málo běháme do soubojů, místo abychom se v nich šprajcli, jdeme jen fotbalově. Musíme si to vyříkat. Nemůžeme si přijet jen tak zahrát fotbal. Mezi tím, jak jsme tady hráli Evropskou ligu s Kodaní a teď, byl velký rozdíl,“ netajil po zápase kouč Zlína své rozhořčení.

V nové sezóně se ani tak nezaobírá vrchními patry tabulky a možností zahrát si opět v pohárové Evropě. „Od začátku soutěže se dívám jen pod sebe. Chtěli jsme se tady přiblížit dvaceti bodům, protože ty dávají jakýsi klid. Toho, kdo je nemá, čeká vždy těžké jaro. Nám dnes navíc odskočilo Brno, které vyhrálo a příště hrajeme se Slováckem, což je pro nás obrovsky důležitý zápas. Snad hráčů půjdou pod led a uvědomí si, že takovým špacírem jako tady to nemohou hrát,“ přemýšlel Páník nahlas před novináři.

Zlín čeká v nadcházejícím týdnu duel proti Tiraspolu a Páník poukázal na fakt, že výkony hráčů rozhodnou o sestavě, kterou pošle proti Slovácku. „S ohledem na naší situaci nám to moc nesedí. Na druhou stranu, hráči si tam zahrají o to, kdo nastoupí proti Slovácku. Budeme to tam mít těžké, neboť se Tiraspol vrátil do hry o postup a čekáme s nimi peklo. A pak se Slováckem půjde o život,“ poukazuje Páník na náročný závěr podzimní části.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.