Jílek: Já jsem naprosto spokojen. Boj o záchranu se nás už netýká

Jílek: Já jsem naprosto spokojen. Boj o záchranu se nás už netýká

Olomoucké podzimní tažení pokračuje. Po svém návratu do elitní české soutěže byl klub z Hané pasován do role bojovníka o setrvání, Sigma však ukazuje, že byla na HET ligu koučem Jílkem připravena dobře. Na Andrově stadionu mohou pomalu začít mluvit nahlas o možnosti pohárové Evropy.

Po domácí výhře se Zlínem se protáhla série neporazitelnosti na jedenáct zápasů a po zásluze náleží Sigmě druhá příčka v tabulce. Nebylo divu, že zatímco kouč Ševců Bohumil Páník byl po zápase hrubě nespokojen, domácí Václav Jílek se uculoval od ucha k uchu.

„Jsem spokojen s výsledkem i výkonem. Čelili jsme silnému, konsolidovanému mužstvu s řadou individualit. Možná úvod utkání byl z naší strany rozpačitý, byli jsme nervózní, ale po vedoucím gólu jsme se uklidnili a hřiště ovládli. Několikrát jsme mohli vedení navýšit. Hlavě ve druhé půli. Příležitosti Plška a Chorého byly stoprocentní. Soupeř kontroloval jen jednou šancí Ekpaie, jinak nic neměl,“ hodnotil utkání kouč Olomouce.

Druhé místo je po téměř polovině sezóny překvapivé, ale naprosto zasloužené. Olomouc si vede dobře nejen v ofenzivě, ale i v obraně. „Byli jsme schopni ukočírovat Zlín v bleskových a přechodových situací. Kvituji i to, že nasazení a poctivost až do 90. minuty byly na hranici morálu, a že jsme závěr s přispěním druhé branky kontrolovali. Klíčové zkrátka bylo, že jsme jim neumožnili předávat jednoduché míče do středu pole a eliminovali jejich vůdčí hráče,“ pokračoval v hodnocení po zápase na tiskové konfererenci.

Již po čtrnáctém kole je jasné, že boj o záchranu Hanáci řešit nemusí. „Máme 29 bodů a tak se nás to už netýká. Jsme druzí a doufám, že tam vydržíme co nejdéle. Žádné nové cíle do další části sezóny jsme si však zatím nestanovili. Chceme vyhrát co nejvíce zápasů, sbírat body a uvidíme, na co to bude stačit,“ dodává zatím skromně Jílek.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.