Nabídka z reprezentace? Za zvážení by to jistě stálo, nechal se slyšet Ranieri

Nabídka z reprezentace? Za zvážení by to jistě stálo, nechal se slyšet Ranieri

Leicester City dovedl k nečekané slávě, přesto byl pak po pár měsících vyhozen bez šance prokázat svou kvalitu i v době, kdy se týmu příliš nedaří. Lišky se v nové sezóně trápí, ale to už problém Claudia Ranieriho není, neboť se těší oblibě v Ligue 1 a jeho jméno je spojováno také s volným flekem u italské reprezentace.

Nantes pod jeho taktovkou zraje a klub si ve francouzské nejvyšší soutěži drží po třinácti zápasech páté místo, což by nikdo před sezónou nečekal. Práce italského trenéra je znát na výkonech všech hráčů a může být i líp, neboť je se svou prací teprve na začátku.

Pro klub by bylo katastrofou, kdyby mu ukázal záda. I tato možnost je ale na stole, neboť Gian Piero Ventura byl po fiasku v baráži odvolán od italské reprezentace a velmoc z Apeninského poloostrova se po šedesáti letech nepodívá na vrcholný turnaj, který se v příštím roce odehraje v Rusku.

Italové hledají nového kormidelníka. Velké procento se přiklání k Ancelottimu, který před pár týdny skončil na lavičce Bayernu Mnichov, ale ve hře je i Ranieri. „Četl jsem ty jména, o kterých se uvažuje. Allegri, Conte, Ancelotti, všechno to jsou kvalitní trenéři. Vím, že jsem mezi nimi i já, ale právě teď si musím v hlavě vše pečlivě promyslet a vydedukovat si, jak se ke všemu postavit,“ přiznává Ranieri.

„Domnívám se, že téma nového trenéra je v Itálii zatím stále druhořadý problém, protože se řeší hlavně neúčast na MS v Rusku. Náš fotbal si sedl na absolutní dno a potřebu se změnit řada věcí. Musíme začlenit nové zajímavé mladé hráče a vrátit se na nohy. Občas je pád na hubu dobrý, aby pomohl ke zrodu něčeho dobrého,“ přiznal Ranieri, který v posledním ligovém kole Ligue 1 padl na půdě suverénního PSG.

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.