Wenger má jasno: Čekají nás velké ústupky, jinak přijdeme o naše klíčové hráče

Londýnský Arsenal ve dvanáctém kole zabojoval v městském derby a získal cenný skalp Tottenhamu. Svěřenci kouče Arsena Wengera po zásluze vyhráli 2:0 a český legionář Petr Čech si připsal mezi tyčemi další nulu. Po zápase padla řeč i okolo setrvání největších hvězd týmu a francouzský stratég přiznal, že klub čekají velké ústupky.

Wenger má jasno: Čekají nás velké ústupky, jinak přijdeme o naše klíčové hráče

Absence v letošním ročníku Ligy mistrů a dlouhodobý titulový půst v anglické nejvyšší soutěži nenesou fanoušci Gunners dobře. Ví to i Wenger, který by rád opět slavil triumf, ale ani letos to nevypadá příliš dobře. Náskok Manchesteru City je už dvanáct bodů.

Největším problémem je ale vyřešení budoucnosti okolo dvou největších hvězd týmu. Mesut Özil a Alexis Sánchez mají již jen sedm měsíců platný kontrakt a na každé zaváhání čeká celá řada zájemců za branami Emirates. Pokud by nedošlo k prodloužení, pak je poslední možností jejich zpeněžení během lednového přestupového okna, neboť v létě by šli zdarma.

Wenger stále doufá, že se s hráči dokáže domluvit a přemluví je k setrvání. Jejich důležitost je neoddiskutovatelná, vždyť Sánchez se střelecky prosadil právě v posledním ligovém duelu se Spurs a Özil je mozkem týmu. Nebylo tedy divu, že po zápase na tiskové konferenci padla otázka i na jejich budoucnost.

„Nestačí jedna výhra, aby je to přemluvilo. Musí dostat kvalitní kontrakt, se kterým budou dostatečně spokojeni. Jsem přesvědčen, že oba chovají lásku k tomuto klubu a milují ho. Kdy se rozhodne, to zatím nevím, ale věřím, že u nás zůstanou. Čekají nás velké ústupky, ale jsou nutné, jinak přijdeme o naše klíčové hráče,“ prohlásil Wenger na tiskovce po zápase s Tottenhamem.