Kmenový obránce AC Milán Simič: To, co bude v létě, se bude odvíjet od toho, co ukážu v Crotone

Kmenový obránce AC Milán Simič:  To, co bude v létě, se bude odvíjet od toho, co ukážu v Crotone
ROZHOVOR

V pražské Slavii ještě neodehrál ani jeden jediný ligový zápas, přesto už zaujal skauty v Itálii. Přes Janov si to namířil do slavného AC Milán, momentálně hraje tamní nejvyšší soutěž Serii A v dresu Crotone. Teď si odbyl i premiéru v české reprezentaci proti Kataru, kde se odehraje mistrovství světa v roce 2022, byť o něj usilovalo díky jeho původu i Chorvatsko, Srbsko nebo Bosna a Hercegovina! Řeč je pochopitelně o 22letém obránci Stefanu Simičovi, který v rozhovoru pro HATTRICK.cz a eFotbal.cz mluvil nejen o debutu v národním týmu, ale také o svém životě na Apeninském poloostrově.

Zájem o vaše služby měly reprezentace Srbska, Chorvatska, Bosny a Hercegoviny… Proč jste se rozhodl právě pro Česko? Byla to jednoduchá volba?

Jednoduchá volba to rozhodně nebyla, ale v Česku jsem se narodil a vyrost. I fotbalově mě Česko vychovalo, je to můj domov.

Se Srbskem jste si dokonce mohl zahrát na mistrovství světa 2018 v Rusku. Tohle vás nelákalo?

Nabídky si nesmírně vážím, bylo to od nich hezké gesto. Ale jak jsem řekl – Česko je zkrátka můj domov.

Jak se vám proti Kataru (1:0) hrálo ve stoperské dvojici s Tomášem Kalasem z Fulhamu? Šlapalo to podle vás dobře?

Hrálo se mi dobře. Myslím, že úkoly, které nám dal trenér, jsme zvládli v pořádku. Vyvarovali jsme se i větších chyb.

Jak hodnotíte svůj vlastní výkon? Zaznamenal jste nějaké ohlasy o vašeho okolí, ať už pozitivní nebo negativní?

Svůj výkon nechci hodnotit. O tom, jak jsem zápas odehrál, jsme hovořili s mými trenéry a lidmi, kteří se o mě starají. Řekli jsme si, co bylo dobře a na čem naopak musím ještě zapracovat.

Naznačil vám trenér Karel Jarolím po zápase s Katarem, zda s vámi bude v příštím roce pravidelně počítat pro reprezentační srazy?

Nenaznačil. Takové věci se přeci jen dají těžko naznačit. Vše se bude především odvíjet od mých výkonů v Crotone. Když budu podávat dobré výkony, nominace může přijít.

Kde byste si zahrál raději? Na mistrovství Evropy 2020 nebo na mistrovství světa 2022 v Kataru?

Na obou turnajích! Nejprve na ME, protože je dříve a následně bych si také přál zahrát si na MS. Byla by ohromná čest reprezentovat svou zem na tak velkých a prestižních turnajích.

Někde jsem se dočetl, že debut v nároďáku řadíte nejvýše ve své kariéře. Opravdu to trumfnulo třeba váš přestup do slavného AC Milán?

Jsou to dvě nádherné věci, které se udály v mé kariéře. Momentálně je pro mě ale premiérový start za reprezentaci nejvíce. Doufám, že je to další krok kupředu.

Až poprvé nastoupíte v soutěžním zápase za A-tým milánského AC, bude to více než premiéra v reprezentaci?

Momentálně jsem v Crotone a o takových věcech jsem nepřemýšlel. Za AC jsem každopádně už nastoupil v některých přátelských zápasech.

Jak se vůbec zrodil váš přestup do AC Milán? V Janově jste toho po odchodu ze Slavie moc odehrát nestihl…

Seběhlo se to všechno rychle. AC Milán mě sledovalo už dlouho a chtělo mě koupit hned po půlroce v Janově.

Nyní hostujete v Crotone. Ze začátku jste vůbec nehrál, teď jste už potřetí v řadě byl v základní sestavě. Co se změnilo? Začalo se vám v trénincích více dařit, nebo jste dostal šanci kvůli špatným výsledkům?

Je to normální proces, kterým si podle mě musí projít každý hráč, když přijde v poslední den přestupového období. Na tréninku jsem vždy odváděl maximum od prvního dne v klubu. Když následně trenér pocítil, že jsem již dostatečně aklimatizovaný, dal mi šanci.

Dva z těch tří zápasů jste vyhráli, podlehli jste pouze AS Řím, a to jen o jediný gól. Dá se tak předpokládat, že s vámi trenér bude nadále počítat?

To záleží jen na mně. Musím každý den pracovat na tréninku nejlépe, jak to půjde. A ukázat trenérovi, že já jsem ta správná volba.

Nelitujete toho, že jste si před sezonou vybral právě hostování v Crotone? Prý jste měl velice slušně nakročeno k návratu do pražské Slavie…

Nikdy toho nelituji. Jsem v Crotone šťastný. Hraji Serii A, cítím se tu dobře.

Na pražskou Slavii, kde jste fotbalově vyrůstal už od svých šesti let, máte jinak jen ty nejlepší vzpomínky?

Ano, na Slavii mám jen ty nejlepší vzpomínky. Je to klub, který mě vychoval a já jsem vděčný za všechno, co pro mě Slavia udělala. Pozorně sleduji její zápasy, pokud mám čas. Velmi živě prožívám všechno, co se v klubu děje.

Loňskou sezonu jste odehrál v první belgické lize v dresu Royal Excel Mouscron. Jak ji hodnotíte? Šlo z individuálního hlediska o povedený ročník?

S tou sezonou jsem maximálně spokojen. Za celou sezonu v Mouscronu jsem odehrál kolem čtyřiceti zápasů, což jsem po zranění potřeboval. Navíc belgická soutěž je velmi náročná, hraje se nahoru dolů, obrana musí být neustále v pozoru.

A jak se vám líbí samotná Belgie? Je Mouscron pěkným městem?

Belgie se mi moc zalíbila. Mouscron je malé městečko na jihu země, kde se všichni znají. Zároveň je to lokace, odkud máte všechno blízko, ať už Londýn, Amsterdam nebo Paříž. Často jsme o víkendu se spoluhráči ve dnech volna cestovali do těchto metropolí.

Před pár lety jste hrál i druhou italskou ligu za AS Varese 1910. Jak moc velký rozdíl je podle vás mezi Serií B a Serií A?

Serie B je opravdu hodně fyzicky náročná, kdežto Serie A je hodně o detailech.

Čím si vůbec v Itálii krátíte čas? Vyrazíte třeba do města, nebo raději zapnete herní konzoli?

Moc volného času nemám. Každý den mám dva tréninky nebo jeden trénink s fyzioterapií. Ale když už se volný čas najde, tak si přečtu nějakou dobrou knihu nebo právě hraju na Playstationu.

Kde vidíte sám sebe v příští sezoně 2018/19? Je reálné, abyste se už prosadil v kádru AC Milán, nebo vás spíše čeká další hostování?

Takhle dopředu se nedívám. Soustředím se momentálně na Crotone, jelikož to, co bude v létě, se bude odvíjet od toho, co ukážu tady.

Obránci italského AC Milán (momentálně na hostování v FC Crotone) a reprezentačnímu nováčkovi Stefanu Simičovi děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů ve fotbalovém i osobním životě.