Tvrdík ubírá na cílech: Druhé místo, postup v Evropě a triumf v poháru by byl stále úspěch

Tvrdík ubírá na cílech: Druhé místo, postup v Evropě a triumf v poháru by byl stále úspěch

Pražská Slavia vstupovala do sezóny s choutkami zahrát si Ligu mistrů a obhájit titul v HET lize. Ani jeden tento cíl už svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého nesplní, ale naděje rozhodně neumírá pro příští sezónu. Jaroslav Tvrdík představil také novou tvář, sportovního ředitele Jana Nezmara. V rozhovoru pro klubové stránky pak prozradil, jaká bude jeho role.

Jak již bylo zmíněno, cíle měla Slavia před začátkem sezóny velké, ale díky dominanci Plzně už se ambice snižují. Přesto Tvrdík věří, že dosažitelné cíle jsou stále ve hře. „Nejcennější fotbalovou trofejí vždy bude titul mistra ligy, dominuje Plzeň a bodový odstup Slavie je zklamáním. Nebudeme hledat alibi. Jsme realisté a nemůžeme čekat, že budeme každý rok mistr, ale při kvalitě kádru Slavie je zejména ztráta bodů s výrazně slabšími kluby neodpustitelná. Tým hrál v řadě zápasů pod svůj potenciál. Na druhou stranu druhé místo zaručující účast týmu v kvalifikaci Ligy mistrů, postup do jarní části Evropské ligy a vítězství v MOL Cupu mohou stále udělat z ročníku 2017/2018 jeden z nejúspěšnějších v dlouhé fotbalové historii Slavie. Když bude tým hrát jako včera s Duklou, agresivně, s chutí, s vůlí po vítězství, mohou to být zcela realistické cíle,“ přiznává v rozhovoru pro webové stránky Slavie.

Další výraznou změnou v chodu týmu je zalepení volné pozice sportovního ředitele klubu. Otěže v tomto směru převezme Jan Nezmar, který po pěti letech opouští vyhřáté zázemí v Liberci. „Vedení Slavie je dnes v první řadě dobrý tým, což je minimálně stejně důležité jako tým na hřišti. S Martinem Krobem, Tomášem Syrovátkou a Tomášem Buzkem nás spojuje nejen manažerský cíl, ale také důvěra, přátelství a víra v klub a jeho hodnoty. Sportovní ředitel je pro nás opravdu klíčová pozice, a v ČR jsme při cílech klubu neviděli příliš mnoho kandidátů splňujících naše představy. O Honzu jsme se ucházeli již loni. Zvažovali jsme v mezičase i další kandidáty, dokonce ze zahraničí, ale nakonec jsme se rozhodli pro druhé kolo jednání s Janem Nezmarem. V polovině září jsem oslovil s naším zájmem a nabídkou přímo majitele Liberce pana Ludvíka Karla, kterému chci také poděkovat za velmi korektní přístup. Jan Nezmar se své pozice sportovního ředitele ujme 5. prosince 2017, na prosincové valné hromadě bude jmenován členem představenstva Slavie,“ pokračuje Tvrdík pro Slavia.cz.

Otázka padla také nad setrváním kouče Šilhavého u týmu. Poslední výsledkové výkyvy podnítily spekulace o jeho odchodu, ale Tvrdík se za něj postavil. „Akcionáři Slavie, do jejichž působnosti toto personální opatření spadá, nikdy neprojednávali návrh na odvolání Jaroslava Šilhavého. Neexistuje žádné jiné trenérské jméno ani není stanoven žádný termín výměny současného trenérského týmu. Věřím, že spolupráce Jana Nezmara a Jaroslava Šilhavého bude přínosná pro celý klub i pro ně dva. Klubová úcta k legendám, ke kterým Jaroslav Šilhavý bezesporu patří, se nemůže projevovat jen tím, že jim položíme desku před stadionem nebo poděkujeme při klubových výročích. Ke klubové kultuře musí patřit, že je nehodíme přes palubu při prvních problémech. Jarda je kvalitní trenér, pro klub již nyní hodně dokázal a já na to rozhodně neplánuji zapomenout,“ dodává Tvrdík o plánech a vizích pražského klubu.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.