Trenéra Jablonce mrzela produktivita v koncovce: Neřekl bych, že by nás něčím překvapili

Trenéra Jablonce mrzela produktivita v koncovce: Neřekl bych, že by nás něčím překvapili

Karviná se poprvé představila před domácím publikem s novým koučem Lubomírem Vlkem, který nahradil odvolaného Josefa Webera. Na severu Moravy bylo však jeho hráčům horko, neboť po prvním poločase prohrávali díky trefě Tecla. Mužstvo však našlo sílu nepříznivý stav otočit a nakonec vyhrát 2:1.

Po zápase panovaly v obou táborech rozporuplné pocity. Zklamání vykazoval kouč Jablonce Zdeněk Klucký, který registroval fakt, že vinou ztráty poskočili před ně v tabulce Klokani, jenž vyhráli v Mladé Boleslavi. „Zápas jsme měli dobře rozehraný, vedli jsme, ačkoliv byl poločas poměrně vyrovnaný. O poločase jsme se připravovali, že domácí vyvinou větší aktivitu, a to se také potvrdilo. Zápas se lámal kolem 60. minuty, my jsme nedali své šance,“ hodnotil kouč severočeského celku utkání na tiskové konferenci.

Klucký byl zklamán efektivitou v koncovce, která stála Jablonec nakonec tři body. A nepomohl ani fakt, že kanonýr Tecl otevřel skóre utkání. „Jovovič šel sám na gólmana a ani Mihálik svou šanci neproměnil. Naopak jsme u prvního gólu špatně odkopli, při druhé trefě to hráč skvěle trefil z šestnáctky do šibenice. Prohráli jsme, protože soupeř byl lepší v zakončení,“ pokračoval v hodnocení utkání.

Taktiku nezvolil Klucký špatně, ale nakonec jeho tým padl. Přitom po zápase přiznal, že se nenašlo nic, co by ho na hře soupeře překvapilo. „Neřekl bych, že nás něčím překvapili. Byli jsme připraveni, že budou hrát dlouhé balony na Wágnera. Neproměnili jsme velké šance, a to mě mrzí,“ zakončil Klucký hodnocení čtrnáctého ligového zápasu v této sezóně.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.