Zidanova reakce na Benzemovu kritiku? Protiútok!

Zidanova reakce na Benzemovu kritiku? Protiútok!

Bída a zmar. Letošní sezona v podání Realu zůstává hodně za očekáváním, stejně jako výkony útočníků. Nedaří se Cristianu Ronaldovi ani Karimu Benzemovi. Francouzský střelec si navíc od trenéra Zinedina Zidana nyní vyslechl výtku, že se od něj očekává výrazně více, než v posledních týdnech a měsících předvádí.

Zatímco v minulých letech fungovala spolupráce CR7 s Benzemou na jedničku, letos se tato ofenzivní mašina zadrhla a Zidanovi se nedaří ji znovu nastartovat. Vždyť tito dva muži dali v lize dohromady jen dvě branky, což je po dvanácti kolech tragicky málo. I kvůli tomu ztrácí bílý balet na vedoucí Barcelonu propastných deset bodů.

Benzema si byl v úvodu týdne postěžovat u vedení na současnou situaci, ze které viní Zidana a Ronalda. Žádná ostrá slova nevolil, přesto kouče ani největší hvězdu týmu zrovna dvakrát nepotěšil. Ostatně Zidanova reakce na sebe nenechala dlouho čekat.

Na tiskové konferenci před zápasem Ligy mistrů proti APOELu šéf lavičky řekl, že od Benzemy na hřišti očekává mnohem více. „On je ten první, kdo ví, že tomu může dát víc. Stačí se podívat na jeho bilanci. Musí si víc věřit v pokutovém území,“ řekl Zidane pro Express.

„Útočníci možná potřebují branky pro sebevědomí, ale jinak hraje dobře. Stačí, aby se začalo dařit jednomu a ostatní se svezou,“ dodal kouč.

Je otázkou, jak na to zareaguje Benzema. Protože slova o tom, že se musí víc snažit, asi zrovna slyšet nechtěl.