Gebre Selassie už se pravidelným bídným startům diví, škrábání nahoru ho nebaví

Gebre Selassie už se pravidelným bídným startům diví, škrábání nahoru ho nebaví

Třicetiletý Theodor Gebre Selassie, spoluhráč Jaroslava Drobného a Jiřího Pavlenky, jenž začal u našich západních sousedů svou šestou sezonu v řadě, se s Werderem opět plácá ve spodních patrech bundesligové tabulky. 

Brémy by však mohla nakopnout poslední drtivá výhra nad lépe postaveným Hannoverem a bývalý defenzivně laděný hráč Slavie či Liberce by rád něco získal i na půdě momentálně třetího Red Bullu Lipsko. Z jeho interview pro server sport.cz totiž vyplynulo, že si o kvalitě kádru z Weserstadionu nemyslí nic špatného.

O možném nejhorším podzimu kariéry...

"Musím přiznat, že ani ne. Tak špatný start už jsme měli asi dvakrát. Samozřejmě to není pro hlavu nic snadného. Je až s podivem, že podzim začneme vždy takhle bídně a pak se z toho musíme škrábat nahoru. Doufám, že už začneme pravidelně bodovat."

O úlevě z první bundesligové výhry...

"Už jsem si pomalu ani nepamatoval, kdy naposledy jsme vyhráli, když nebudu počítat pohárový zápas s Hoffenheimem. Tři body jsme už potřebovali jako sůl."

O zvednutí týmového sebevědomí...

"Doufám, že ano, protože výkon byl opravdu dobrý. Nejen že jsme byli efektivní, ale i hra měla vážně dobré parametry. Na začátku sezóny v prvním zápase sice také, ale teď je to trochu jiné."

O provedených změnách nového trenéra Floriana Kohfeldta...

"Hodně jsme zapracovali na hře s balonem a na nabízení se. Na začátku sezóny jsme nehráli špatně, ale scházela nám efektivita a potom se přestalo dařit i herně. A vyvrcholilo to změnou trenéra. Pracujeme pod ním tři týdny a myslím, že teď už to bylo hodně vidět. Jsme teď více na balonu a máme i jiné varianty než dlouhé míče. Situace sice stále není vůbec ideální, ale i tak se teď snažíme hrát fotbal."

O nadcházejícím duelu s Lipskem...

"Nebude to nic jednoduchého, ale vše je možné, minulý rok jsme je porazili 3:0. Naše kvalita neodpovídá našemu aktuálnímu postavení v tabulce. A tímto zápasem jsme to dokázali. Hannover vstoupil do sezóny fantasticky a je na něm vidět, že když se chytne dobrá vlna, vše jde snáz. Má hodně bodů, ovšem nemyslím si, že by kvalita jeho kádru byla diametrálně lepší než naše. Jsem rád, že jsme to zvládli a věřím, že už to bude jen a jen lepší."

Aubameyang se chová jako pětiletý fracek, Dortmund čeká týden pravdy

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.