Nejdéle sloužící trenér v lize má stále důvěru, 5 hráčů však Zlín v zimě opustí

Nejdéle sloužící trenér v lize má stále důvěru, 5 hráčů však Zlín v zimě opustí

Zlínští Ševci z moravské Letné, kteří se během léta posílili o 13 zajímavých tváří, už v normální hrací době nevyhráli více než pět týdnů, v tabulce HET ligy jim patří až desátá pozice a bez výhry jsou i ve své skupině Evropské ligy.

Trenér Bohumil Páník by však odvolán být neměl a podzimní část, během níž čekají na vítěze MOL Cupu duely se Sherifem Tiraspol, Slováckem, Zbrojovkou Brno a Lokomotivem Moskva, by měl dokončit.

I nadále mu tak zůstane status nejdéle sloužícího trenéra v současné české lize. "O žádné změně neuvažujeme," potvrdil v interview pro Deník Sport viceprezident zlínské značky Zdeněk Grygera.

Funkcionáře trápí zejména výkonnost na venkovních hřištích. Ze sedmi ligových pokusů uloupil Zlín pouhé dva body za dvě remízy a bývalý český reprezentant ví, že se musí zpevnit kostra mužstva.

"Takový kádr by měl občas venku vyhrát. Tohle nás trápí, v lize čekáme víc. Máme 16 bodů a chtěli jsme na podzi získat aspoň 20. Ještě je reálné to dokázat a pak můžeme být v klidu. Věděli jse, že to bude náročné, hrajeme tři soutěže, takže to není taková tragédie. Byl by zázrak, kdybychom zůstali přes zimu ve hře všude. Chybí mi trošku týmový duch, kompaktnost. Mám pocit, že v Evropské lize se nám to daří víc," krčil rameny bývalý zadák Drnovic, Sparty, Juventusu Turín, Fulhamu či Ajaxu Amsterdam, jehož slova vyšla ve Sportu.

Pokud jde o hráčský kádr, v zimě by mělo dojít k zeštíhlení. Ze Zlína má odejít čtyři až pět hráčů včetně jednoho gólmana. "Hráčů máme moc," potvrdil nadřízený Železníka, Zlámala, Diopa a spol., jehož celek má aktuálně na marodce pouze Francouze Jeana-Davida Beauguela. I nad ním se vznáší hrozba předčasného konce...

Byla by Plzeň mistrem i při novém modelu, kdy bude šestka nejlepších hrát spolu pět duelů navíc?