Real nasázel půltucet gólů, Dortmund opět selhal

Real Madrid dal zapomenout na bídné výkony v lize a na půdě Champions League rozstřílel APOEL Nikósii vysoko 6:0. Díky třem bodům si zajistil postup do osmifinále. Dvěma góly se o to postaral i Cristiano Ronaldo, který s osmi brankami vede tabulku střelců. Navíc se mu jako třetímu v historii povedlo skórovat v každém z pěti úvodních zápasů.

O výhře Manchesteru City nad Feyenoordem rozhodl až v závěrečných minutách Raheem Sterling. To Lipsko mělo o třech bodech jasno mnohem dříve. V Monaku totiž vyhrálo první poločas 4:1 a stejným výsledkem zápas i skončil. Dvě branky dal talentovaný forvard Timo Werner.

Další krach pak předvedl Dortmund, když doma podlehl vedoucímu celku skupiny H Tottenhamu Hotspur. Borussia sice vedla od 31. minuty po gólu Aubameyanga, ale hosté po změně stran díky trefám Kanea a Hung-mina vývoj duelu otočili. Pořádné vzrušení si užili fanoušci v Seville, která s Liverpoolem po půlhodině hry prohrávala 0:3. Druhá půle ale vyšla výrazně lépe španělskému celku, který třemi góly dokázal vyrovnat. Ten poslední dal ve třetí minutě nastaveného času Pizarro.

5. kolo základních skupin Ligy mistrů:

Skupina E:

Spartak Moskva - Maribor 1:1 (0:0)

Branky: 82. Zé Luís - 90.+2 Mešanovič. Rozhodčí: Collum - McGeachie, Connor (všichni Skot.).

FC Sevilla - Liverpool 3:3 (0:3)

Branky: 51. a 61. z pen. Ben Yedder, 90.+3 Pizarro - 2. a 30. Firmino, 22. Mané. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.).

Skupina F:

Neapol - Šachtar Doněck 3:0 (0:0)

Branky: 53. Insigne, 81. Zieliňski, 83. Mertens. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.).

Manchester City - Feyenoord Rotterdam 1:0 (0:0)

Branka: 88. Sterling. Rozhodčí: Kružliak - Balko, Somolani (všichni SR).

Skupina G:

Besiktas Istanbul - FC Porto 1:1 (1:1)

Branky: 41. Talisca - 29. Felipe. Rozhodčí: Lahoz - Cebrián, Del Palomar (všichni Šp.).

Monako - Lipsko 1:4 (1:4)

Branky: 43. Falcao - 9. a 31. z pen. Werner, 6. vlastní Jemerson, 45. Keita. Rozhodčí: Undiano - Alonso, Yuste (všichni Šp.).

Skupina H:

Dortmund - Tottenham 1:2 (1:0)

Branky: 31. Aubameyang - 49. Kane, 73. Son Hung-min. Rozhodčí: Turpin - Danos, Gringore (všichni Fr.).

APOEL Nikósie - Real Madrid 0:6 (0:4)

Branky: 39. a 45.+1 Benzema, 49. a 54. Ronaldo, 23. Modrič, 41. Nacho. Rozhodčí: Dias - Tavares, Soares (všichni Portug.).