Štěch je hvězdou Lutonu, má 9 čistých kont a jeho spoluhráči v okolí lepšího brankáře nevidí

Zatímco ve Spartě patřil nyní sedmadvacetiletý gólman Marek Štěch k odstaveným hráčům, na ostrovech se mu daří a svůj Luton Town, jenž hraje čtvrtou nejvyšší soutěž, pomáhá i po devatenácti kolech udržovat ve hře o postup.

Štěch je hvězdou Lutonu, má 9 čistých kont a jeho spoluhráči v okolí lepšího brankáře nevidí

A za fotbalistou v brankářských rukavicích, který prošel na anglické půdě již šesti kluby, stojí i čísla, protože v aktuálním soutěžním ročníku 2017/2018 už si stačil připsat hned devět čistých kont.

"Skvělá práce," citoval Deník Sport Štěcha po jasné výhře nad Carslie United, která jeho Lton vystřelila na čelo tabulky.

Štěch, jemuž na Kenilworth Road Stadium pro více než 10 tisíc diváků konkurují mladík Isted i šestadvacetiletý Shea, tento měsíc zazářil také v FA Cupu. Jeho chlebodárci se podařilo vyřadit třetiligový Portsmouth. a v dalším kole ho čeká Gateshead.

"Několikrát nás dostal z problémů, za to mu patří obrovský dík. Pokud budu upřímný, v našem okolí nevidím moc lepších brankářů než je on. Chytá skvěle, je výborný kamarád i mimo hřiště. Mám z něj radost, všem dokazuje, čeho je schopný," ocenil brankáře útočník Lutonu James Collins.

A aby chvály nebylo málo, někdejší gólman West Hamu United, Wycombe, Bournemouthu, Yeovilu či Leytonu, jehož tým v listopadu neokusil hořkost porážky, byl na klubových stránkách svého klubu vyhlášen Hráčem měsíce října.

Vedl West Ham, Besiktas i chorvatský nároďák a brzy má jednat s Křetínským...