Los Blancos si vyhlédli náhradu za Modriče

Los Blancos si vyhlédli náhradu za Modriče

Úřadujícího šampiona Ligy mistrů Real Madrid dost možná v létě čeká pořádná obměna kádru. Před další sezonou by už v kabině nemusela být celá řada hráčů včetně Karima Benzemy, Garetha Balea nebo Luky Modriče. A právě za chorvatského špílmachra si vedení španělského celku vyhlédlo náhradu v PSG.

Jménem číslo jedna na seznamu letních posil by měl být Adrien Rabiot. Za jeho služby je Florentino Perez ochoten zaplatit francouzskému celku 45 milionů eur. O pozici ve středu zálohy sice původně měli bojovat talentovaní Dani Ceballos s Marcosem Llorentem, ale ani jeden z nich zatím Zidana nepřesvědčil o tom, že by mohl stárnoucího Modriče dlouhodobě zastoupit. I proto španělský celek chce prověřené hráče, který může okamžitě nastoupit a týmu pomoci.

Nyní je Rabiot stabilním členem PSG, ale k tomu se musel poctivě dopracovat. Jako mladý totiž prošel celou řadou klubů. Ve třinácti dokonce působil v Manchesteru City. Do Paříže přišel v patnácti letech, aby po dvou sezonách v juniorském týmu poprvé nastoupil za áčko. Následovalo hostování v Toulouse a návrat do PSG.

Po odchodu Blaise Matuidiho se v klubové hierarchii posunul. V letošní sezoně nastoupil ve všech devatenácti duelech, ve kterých dal dva góly a na čtyři nahrál.

„Mám v Paříži smlouvu do roku 2019, takže není kam spěchat. Pokud by přišla nabídka a klub ji zvažoval, tak se jí také mohu zabývat. Týmy jako Real Madrid jsou jistě zajímavé, ale v tuto chvíli se soustředím pouze na práci v PSG,“ řekl Rabiot.

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.