Promiň, že jsem ti řekl "ňoumo"

Promiň, že jsem ti řekl "ňoumo"

Jedné chladné říjnové tendenční soboty se diváci na teplických Stínadlech stali svědky událostí, ze kterých by se Foglarovi udělalo mdlo a které svou závažností minimálně dohnaly místní problémy s početnou muslimskou komunitou a arabskými nájezdníky, kteří lázeňské městečko pravidelně pohřbívají pod nánosem odpadků jako evropskou kulturu.

Sudí Ondřej Berka se zde se svými asistenty rozhodl podpořit českou tradici a z utkání jedenáctého kola nejvyšší české soutěže uvařit prvotřídní staročeskou bramboračku.

A povedlo se!

Přestupky proti fotbalovým pravidlům vyhodnocoval spíše algoritmicky, směr autových vhazování dle receptu střídal, aby to bylo spravedlivé a chuť vyvážená, hru rukou ignoroval a z dosažení branky měl zřejmě hrůzu. Gól však nakonec padl, a to dvě minuty před koncem, když se po souboji z kategorie těch, které byly už několikrát v zápase označeny za protiprávní, prosadil David Vaněček.

Radost byla obrovská, jen sparťanský odchovanec ve službách Severočechů měl pocit, že by k výkonu sudích měl něco říci, a posilněn právě probíhajícím sčítáním volebních lístků, které komunistům předpovídalo nejhorší výsledek od revoluce, nabyl dojmu, že svoboda projevu je neomezená.

„Dělají si srandu z domácích a znechutí to fanouškům. Když v tomhle počasí přijdou lidi na fotbal a tam jsou rozhodčí, kteří pískají blbosti na obě strany, tak ani nemá cenu hrát. To jsme si mohli hodit los a jít domů,“ soptil v mix zóně.

Zlín v Evropské lize končí, ale důvod k pláči nemá

„Jo, jsem vytočený. Aby takoví frajeři, třicetiletí rozhodčí, pískali hovadiny na obě strany a dělali si z nás srandu, to do ligy nepatří,“ pokračoval naštvaně, ale vrchol vulgarismu měl teprve přijít.

„Takoví v uvozovkách ňoumové nemůžou pískat ligu, můžou jít pískat nějaký prales,“ vzkázal přes novináře, ale druhý den si asi uvědomil, že dost přestřelil. V zemi, kde prezident může do éteru několikrát zopakovat nejvulgárnější výraz pro dámské přirození a poslankyně za komunistickou stranu, jejíž samotná existence už je zarážející (té strany), může říci, že Milada Horákova si „provaz zasloužila“, a stále být na svobodě, si prostě nemůžete dovolit o nikom říci, že je „ňouma“, navíc v uvozovkách. To je snad jasné ne? Navíc, když celý fotbal má pod palcem člověk, který se hrdě hlásí k estébácké minulosti.

Přesně takhle zřejmě třicetiletý Krob uvažoval, když na druhý den překládal možná trochu zbabělé prohlášení. „Za uvedené výroky se trojici rozhodčích omlouvám, byly proneseny v emocích ihned po utkání. Takové jednání si nemohu dovolit. Jako hráč se musím soustředit především na svoje výkony a nehodnotit a také nehanit práci a výkony jiných,“ uvedl v něm a chystal se na disciplinárku, kde mu hrozila pokuta až čtyřicet tisíc, kterou museli zaplatit třeba sparťané Vácha s Koubkem za odeslání sudí Ratajové do kuchyně.

(věřte, nebo ne, až tady přechází realita do fikce)

V týdnu už se značně uklidněný a hezky učesaný Krob dostavil na disciplinárku, aby zde vyslechl svůj trest. Ještě před tím však vytáhl na dřevěnou lavici těžký disciplinární řád, který celý noc místo hraní na playstationu studoval, s námahou jej otevřel a zeptal se, kde přesně najde své provinění.

„Strana šedesát devět,“ ozvalo se z komise a do sálu vstoupil Vácha.

„Ještě ne,“ křikl na něj předseda a Vácha zase vycouval, zatímco si Krob nalistoval stranu šedesát devět, celou ji očima přejel, ale nic tam nenašel. Namísto toho vytáhl ještě těžší Jungmannův slovník a nahlas četl:…

Čím mohl teplický obránce argumentovat a jakými zákony se zřejmě řídil nemilosrdný soudce, jenž mu za „ňoumu“ napařil pětadvacetitisícovou pokutu, se dozvíte v novém čísle magazínu HATTRICK, které vyšlo ve čtvrtek 9. listopadu 2017.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.