Plzeň přišla o šnůru výher, Sparta neuspěla na Hané

Mladá Boleslav vyhořela na pražské Julisce, kde bylo téměř rozhodnuto po šesti minutách zápasu! Dva góly vstřelil domácí Duranovič. Podobný počin se povedl i brněnskému Michalovi Škodovi, jenž tímto počinem rozhodl zápas! V zápase mezi Bohemians 1905 a Slovanem Liberec branka nepadla. V sobotu se hrál jediný zápas, Baník dokázal doma porazit Karvinou 2:1 díky brance Milana Baroše, která ovšem padla z ofsajdového postavení.

Dukla šla do vedení už ve třetí minutě, kdy skóroval bek Podaný. Brzy po něm se trefil Duranovič a bylo takřka rozhodnuto. Boleslav sice v prvním poločase snížila, na více se však nezmohla a ve druhé půli naopak domácí Dukla vstřelila další dva góly. Týmy tak jsou sousedy v tabulce a nacházejí se na devátém, respektive desátém, místě.

Zbrojovka Brno se pak přestavila na hřišti Vysočiny Jihlavy a k vítězství pomohl Brňanům bratr slávistického Milana Škody Michal, jenž vstřelil dvě branky a rozhodl tím zápas. Brno tak vyhrálo druhý zápas v řadě a konečně se nadobro odlepilo ze dna tabulky.

Slovan Liberec pak večer odehrál utkání v pražském Ďolíčku proti domácím Bohemians 1905, zde však diváci a branku neviděli.

V sobotu se hrál jediný duel, Baník doma přivítal Karvinou a nutně potřeboval zvítězit. Po brance střídajícího Wágnera sice prohrával, hned za tři minuty ale vyrovnal Poznar a domácí nakonec dokázali získat všechny body.

V 85. minutě se po centru Bredy hlavou prosadil Milan Baroš a stal se hrdinou ostravského klubu. Brance ale předcházel hraniční zákrok Bredy na Wágnera a následné dva ofsajdy. Centr Bredy přizvedl hlavičkou hráč stojící v ofsajdu, poté stál v ofsajdovém postavení i Baroš. Rozhodčí ale branku uznal a tak Baník slaví posun z poslední pozice na třináctou.

Vedoucí Plzeň ukončila v patnáctém ligovém kole svou šňůru výher. Ze Stínadel se vrací po bezbrankové remíze pouze s bodem a nabídla svým pronásledovatelům alespoň částečně odmazat manko.

Pražská Sparta se dál trápí. O tři body ji tentokrát obrala rozjetá Olomouc, která doma dokázala uspět díky brance ve druhém poločase, kterou obstaral Sladký. Letenský tým tak okupuje pátou příčku, zatímco překvapení sezóny figuruje na druhém místě a může stále více skloňovat pohárovou Evropu v příští sezóně.

Dukla Praha - Mladá Boleslav 4:1 (2:1)

Branky: 3. Podaný, 6. a 70. Duranovič, 50. Holenda - 26. Přikryl
Žluté karty: 76. Podaný – 52. J. Rada, 90. Mareš
Domácí: Rada – Kušnír, Bezpalec, Jiránek, Podaný – Bílovský, Holenda, Tetour – Milošević (79. Preisler), Duranović (71. Brandner), Schranz (77. Holík), trenér: Hynek
Hosté: Agajev – Pauschek, Stronati, Magera, Fleišman – Rada, Takács (67. Mareš) – Mingazov (82. Chramosta), Hubínek, Fabián (71. Komličenko) – Přikryl, trenér: Uhrin ml.
Diváci: 1300
Rozhodčí: Julínek – Blažej, Pospíšil

Vysočina Jihlava - Zbrojovka Brno 0:2 (0:1)

Branky: 30. a 43. Škoda
Žluté karty: 45. Keresteš, 53. Nový, 80. Tlustý (všichni Jihlava)
Domácí: Hanuš – Fulnek (46. Urblík), Tlustý, Krejčí, Keresteš – Nový – Záviška (68. Klíma), Dvořák, Vaculík, Novotný (46. Zoubele) – Ikaunieks, trenér: Kopecký
Hosté: Melichárek – Gomes, Pavlík, Kijanskas, Vraštil – Sedlák – Přichystal, Kratochvíl, Škoda (81. Krejčí), Lutonský (90. Fortes) – Zikl (84. Janošek), trenér: Pivarník
Diváci: 2455
Rozhodčí: Berka – Hrabovský, Horák

Bohemians 1905 - slovan liberec 0:0 (0:0)

Branky:
Žluté karty: 79. Kúdela (Liberec)
Domácí: Fryšták – Dostál, Krch, Šmíd, Kocič – Jindřišek, Hašek, Reiter (81. Luts), Mašek (87. Tetteh), Vaníček – Nečas (66. Kabajev), trenér: Hašek
Hosté: Kolář – Mikula, Karafiát, Kúdela, Coufal – Potočný, Kulhánek, Bosančić (66. Kerbr), Breite – Graiciar (46. Bartl), Pulkrab (76. Voltr), trenér: Trpišovský
Diváci: 4189
Rozhodčí: Jílek – Arnošt, Fišer

Baník Ostrava - MFK Karviná 2:1 (0:0)

Branky: 63. Poznar, 85. Baroš - 60. Wágner
Žluté karty: Poznar - Šisler, Ramírez, Lingr
Domácí: Šustr - Breda, Šindelář, Azackij, Morgan (81. Sus) - Hlinka - Mičola, Hrubý, Poznar (88. Macej), Granečný (75. O. Šašinka) - Baroš. Trenér: Kučera.
Hosté: Le Giang - Moravec, Janečka, Hošek, Eismann - Budínský, Šisler - Lingr (67. Letič), Panák, Kalabiška - Ramírez (46. Wágner). Trenér: Vlk.
Diváci: 6009
Rozhodčí: Ardeleanu - Nádvorník, Dobrovolný

FK Teplice - Viktoria Plzeň 0:0

Žluté karty: Šušnjar, Král - Limberský, Petržela, Hořava
Domácí: Diviš - Vondrášek, Král, Šušnjar, Krob - Ljevakovič, Kučera - Hyčka (88. Vošahlík), Fillo, Rezek - Vaněček. Trenér: Šmejkal
Hosté: Kozáčik - Řezník (27. Havel), Hejda, Hubník, Limberský - Hořava, Hrošovský - Petržela, Kolář (85. Čermák), Kopic - Bakoš (66. Řezníček). Trenér: Vrba