Pivarník pozvedl Brno. Poslední zápasy se výsledkově daří

Pivarník pozvedl Brno. Poslední zápasy se výsledkově daří

Zbrojovka Brno po příchodu kouče Pivarníka ožila a nyní poprvé v sezóně vyhrála dva zápasy po sobě. Po domácím skalpu Teplic si odváží tři body i z Jihlavy, zásluhu na tom má opět útočník Michal Škoda, jenž vstřelil všechny tři góly Brna v posledních dvou zápasech a těch šest bodů je na kontě Brna hlavně kvůli němu.

Brno ale zažilo mizerný start do sezóny. Za trenérů Habance a Dostálka vybojovali pouze čtyři body, což je velmi špatné. A to i přesto, že doma porazili Spartu. Po nástupu Pivarníka se ale Brno zvedlo a vypadá to, že by se Zbrojovka přece jen mohla udržet.

„Dnešní zápas byl pro nás nesmírně důležitý, dokázali jsme to poprvé venku výsledkově zvládnout,“ řekl Pivarník po zápasu na Vysočině. „Podali jsme velmi dobrý taktický i herní výkon. Zápas jsme odběhali a i srdíčkem jsme ho odbojovali. Jsem spokojený a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě,“ pokračoval v hodnocení.

„Naše hra byla založená na tom, že budeme chodit do brejků. V prvním poločase jsme jasně Jihlavu přehrávali,“ prozradil hrdina zápasu Michal Škoda. „Měli jsme nějaké náznaky, ale gól přišel po fantastické akci, kdy přišel krásný centr a já jsem to v podstatě dával do prázdné brány,“ pokračoval pro server idnes.cz.

Podzim je ovšem skoro za námi a Brnu zbývá pouze domácí zápas se Zlínem. Proto je už na místě hodnotit první polovinu sezónu. Zbrojovku mrzí hlavně zbytečné prohry na začátku sezóny ještě za kouče Habance. Je ale nad slunce jasné, že pokud takto Brno hrát i na jaře, tak jej záchrana nemine.

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.