Druhou ligu chceme vybojovat, pak už je to na vedení, hlásí kapitán lídra MSFL

Druhou ligu chceme vybojovat, pak už je to na vedení, hlásí kapitán lídra MSFL
ROZHOVOR

V průběhu celého podzimu se v tabulce MSFL pohybovali v nejvyšších patrech a potvrzovali, že po sestupu z druhé ligy budou patřit k nejlepším týmům. Po posledním letošním kole se dokonce hráči Prostějova vyšvihli na první místo, když využili totálního kolapsu dlouho suverénního lídra z Velkého Meziříčí. „V klubu panuje stoprocentní spokojenost,“ říká v rozhovoru pro eFotbal.cz zkušený kapitán a nejlepší střelec třetiligového půlmistra Karel Kroupa.

Prostějov vede tabulku před Velkým Meziříčím o bod a před třetí Kroměříží o tři body. Je tedy jasné, že na jaře nečeká Hanáky nic jednoduchého. I přesto by se rádi na čele udrželi až do konce sezony. „Podzimní výsledky nám velí zabojovat o postup,“ uvědomuje si sedmatřicetiletý útočník s ligovými zkušenostmi z Brna, Teplic, Kladna či Zlína.

Dobře ale ví, že v případě triumfu v soutěži bude o případném postupu do druhé ligy rozhodovat hlavně prostějovské vedení. „My hráči budeme chtít postup určitě vybojovat,“ prohlašuje syn slavné legendy brněnského fotbalu.

Po podzimu vedete tabulku MSFL, ovšem jen o bod. Jak zní prostějovské hodnocení první poloviny sezony? Asi bude panovat spokojenost...

Vzhledem k tomu, že jsme před koncem podzimu narostla naše ztráta na Velké Meziříčí až na osm bodů a nakonec přezimujeme první, panuje v klubu stoprocentní spokojenost.

Je něco, co se vám během podzimu nevydařilo úplně podle představ a co vás zpětně přeci jen mrzí?

Asi domácí zápas s Kroměříží, který jsme výsledkové nezvládli a navíc se zbytečně vyhrotil.

Divoké a vyostřené derby v MSFL: Devět žlutých karet, tři vyloučení a pět gólů!

V čem tkví hlavní důvody toho, že jste se nakonec vyhoupli až do čela?

Důvodem je správné načasování sportovní formy, závěr podzimní části jsme zvládli opravdu kvalitně. Je jen škoda, že se nakonec nepředehrávalo i první jarní kolo, což bylo původně v plánu.

Až na zápas s Kroměříží jste všechny soupeře z popředí tabulky dokázali porazit. Je i tohle jeden z důvodů, proč jste nakonec zakončili podzim na prvním místě?

Rozhodně je to jeden z těch hlavních důvodů. Kroměříži to budeme chtít na jejím hřišti v jarní odvetě vrátit!

Už před startem sezony jste byli pasováni do role jednoho z adeptů na postup. Půjdete s tímto cílem a ambicemi do druhé poloviny sezony?

Bereme to tak, že jsme se chtěli pohybovat do třetího místa. Podzimní výsledky nám ale velí zabojovat o postup.

Jak obtížné bude v jarní části vedení udržet? A které týmy budou podle vás vašim hlavními rivaly v boji o triumf?

Jednoduché to samozřejmě nebude. Domnívám se, že Velké Meziříčí a Kroměříž jsou minimálně na stejné úrovni jako náš tým. A nesmím opomenout ani Líšeň s Vyškovem.

Když by se vám podařil vybojovat další postup, šel by Prostějov znovu zkusit druhou nejvyšší soutěž?

To je otázka spíše pro vedení. My hráči to ale budeme chtít na hřišti určitě zvládnout a postup do druhé ligy si vybojovat.

Měl by podle vás současný kádr na to obstát i o patro výš?

Můj názor je, že kdyby se tým vhodně doplnil na třech postech, tak by byl konkurenceschopný i ve druhé lize.

Změnil se nějak herní projev týmu po příchodu kouče Oldřicha Machaly? Přinesl s sebou něco nového?

Trenér Machala do nás nacpal více agresivity a presinku, což je jeden z důvodů, proč jsme na podzim výborně zvládali venkovní zápasy.

Během první poloviny sezony jste nastřílel rovných deset gólů, což vás řadí do popředí tabulky střelců. Máte v plánu se na jaře o korunu pro krále střelců poprat?

Budu hlavně chtít svými góly dál pomáhat týmu k dalším výhrám a co nejlepšímu umístění v tabulce.

Nejlepší střelci MSFL po podzimu? Zkušení exligisté a talent z Kroměříže

Kdo vybojuje druhou ligu? Trojice největších adeptů na postup z MSFL!